1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Νοσος περονι..μοσχευματα

Discussion in 'Ουρολογικά Θέματα.' started by Mavrostoixos, Aug 19, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. Mavrostoixos

Mavrostoixos New Member

Γεια σας πριν απο ενα μηνα και 15 μερες εκανα επεμβαση για την νοσο περονι.χειρουργικα επελεξα την τοποθετηση μοσχευματων ...ειχα 2 πλακες ..στο διαταυτα μετα απο αυτο το διαστημα παρατηρω πως το πεος εχει χασει και μηκος αλλα και πλατος κυριως η διαφορα εντοπιζεται στο σημειο που ειναι τα μοσχευατα...σαν να μην γινεται καλη αιματωση επι του συνολου παρολο που εχω ξεκινησει εδω και 15 μερες θεραπεια με χαπια σιαλης των 5 mg,και παραλληλα την χρηση μιας αντλιας κενου ...θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι συνηθες το πεος να.παρουσιαζει αυτη την εικονα ? Φυσικα γιατι πλεον αν παραμεινουν δεδομενα τα προαναφερθεντα πλεον μιλαμε για μια αλλη δομη στο πεος....επισης οσο αφορα τα μοσχευματα παρατηρω πως ειναι σκληροτερα απο το πεος μου ,και τα αντιλαμβανομαι φυσικα σαν ξενο σωμα ...αυτο θα αλλαξει και αν ναι σε ποσο χρονικο διαστημα? Οπως επισης και μια ακομη ερωτηση οσο αφορα τα μοσχευματα ( χοιρου) που εχουν τοποθετηθει πανω μου....η εικονα της στενοσης στο σημειο που ειναι για ποιο λογο συμβαινει απο την στιγμη που γινεται γεομετρικη αποκατασταση την στιγμη που θα αφαιρεθει η πλακα?.εχει να κανει με την ελαστικοτητα τους ? Η αυτο θα αλλαξει με την παροδο του χρονο ..? Σας ευχαριστω

Share This Page