1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Μονιμος Πονος

Discussion in 'Παθήσεις Στομάχου και 12δακτύλου.' started by interpreter, Oct 14, 2009.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. interpreter

interpreter New Member

Εδω και 4 μηνες ταλαιπωρουμε απο το στομαχι στο ποιο διεγνωσαν
    διαφραγματοκυλη,γαστριτιδα απο ελικωβακτηριο
    Η αγωγη με αναστολεα και αντιβιοτικα μου εκανε αλλεργια
    μειναμε μονο στον αναστολεα
    Επισης εχω μονιμο προβλημα με το εντερο αδρανεια και εναν πολυποδα στην χολη που εχει πριστει !
    τελικα ειμαι ολη μερα με πονους που δεν περνανε ουτε με σπασμολυτικα
    Το στομαχι μονιμα με αναγουλες
    και το εντερο σε αθλια κατασταση αφου ενεργουμε μονο με καθαρτικο .
    λεω να ενχειριστω στην χολη,θα βοηθουσε να εκανα και την διαφραγματοκυλη?
    υπαρχουν φορες που μου κοβετε η αναπνοη!
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Αν υπάρχει πρόβλημα παλινδρόμησης που προκαλεί οισοφαγίτιδα σε συνδυασμό με διαφραγματοκήλη, θα μπορούσε να γίνει συνδυασμός επέμβασης λαπαροσκοπικά!
  3. Αναφορικά με το χειρουργικό σας πρόβλημα, σας απάντησε ο Κος Σάμπαλης.
    Σε ότι αφορά τα υπόλοιπα, το γεγονός ότι κάνατε αλλεργία σε κάποιο θεραπευτικό σχήμα, δεν αποκλείει την δυνατότητα κάποιου άλλου θεραπευτικού σχήματος με άλλα αντιβιοτικά, ώστε να θεραπευθεί η γαστρίτιδα και το ελικοβακτηρίδιο.
    Επιπλέον τα συμπτώματα σας (αναγούλες κλπ) σίγουρα επιβαρύνονται από την χρόνια δυσκοιλιότητα σας.

Share This Page