1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πληροφορία Μονημος Πονος Κατω Δεξια Στη Κοιλια

Discussion in 'Παθήσεις Εντέρου-Σκωληκοειδούς' started by alexios504, Sep 23, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. alexios504

alexios504 New Member

Εδώ και 10 χρόνια έχω σπαστική κολίτιδα ευερέθιστο έντερο
    Τα τελευταία 5 χρόνια ασχολήθηκα με το θέμα και πήγα και σε γιατρούς ο τελευταίος τον οποίο εμπιστεύομαι κάναμε μια θεραπεία για ένα μήνα
    Προσέχω πλέον την διατροφή μου κα ο πόνος δεξιά στη κοιλία και οι διάρροιες μπορεί να με πιάσουν αν ένα φαγητό δεν το δέχεται το έντερο τώρα τελευταία το έλεγχο και το να με χαλάσει κάτι η να μου φέρει πόνο δυνατό συμβαίνει δυο φορές περίπου το μήνα τις άλλες μέρες δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα
    Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις αιματολογικές και τριπλεξ για όλη την περιοχή της κοιλιάς και όλα είναι ένταξη δεν έχω πέτρες και όλα τα ζωτικά όργανα είναι ένταξη
    Έχω μόνο λίγο λίπος στο συκώτι
    Αυτό που θέλω να μου εξηγήσετε είναι το εξής
    Έχω πλέον ένα μόνιμο πόνο όχι δυνατό πόνο κάτι σαν βάρος μάγκωμα πάντα στη δεξιά πλευρά της κοιλίας κάτω από τα πλευρά μερικές μέρες δεν το νιώθω δεν με ενοχλεί όταν κοιμάμαι
    Είμαι άντρας 39 χρόνων δεν έχω κάνει κωλονοσκοπιση πρέπει να την κάνω ξέρω ότι είναι λίγο δύσκολη εξέταση
    Με ανήσυχει ο μόνιμος πόνος δεξιά
    Στα κόπρανα δεν έχω βλέννα και ούτε βλέπω αίμα
    Πέστε μου τι ακριβώς πρέπει να κάνω
    Last edited by a moderator: Sep 23, 2010
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Βασικά πόνος στην κοιλιά που επιμένει, χρειάζεται αξιολόγηση απο χειρουργό (κλινική εξέταση).
    Εδω μόνο φιλολογίες θα πούμε, για πιθανη χολοκυστίτιδα, μυοσκελετικούς πόνους, κολίτιδες κλπ.

Η θεση μου παντα είναι συμβουλευτική και όχι διαγνωστική!

Αν ζητάτε τι να κανετε, τοτε μόνο αυτο είναι σωστό (πιστεύω).!
    Να σας δει χειρουργός.

Share This Page