1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by Yowl, May 5, 2014.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Yowl

Yowl New Member

Καλησπέρα σας, μπορείτε να μου πείτε τι ακριβως ειναι αυτο που έχω; Η φωτογραφία ειναι σε σταση εμβρυικη λογω κιλών. Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Attached Files:

2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Η φωτο αναδεικνυει αιμορροϊδοπάθεια, πιθανα χρονία.
  3. Yowl

Yowl New Member

Ευχαριστω πολυ γιατρε, τι μου συστηνετε να κάνω; Πιστεύετε οτι χρειαζεται χειρουργική επέμβαση; Ευχαριστω
  4. Yowl

Yowl New Member

Μ
    Μπορείτε να μου απαντήσετε σας παρακαλω; Και έτσι όπως το βλέπετε ειναι 3ου η 4ου βαθμού; Ευχαριστω
  5. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Η ενδειξη χειρουργικης επεμβασεως τιθεται απο την συμπτωματολογία.
    Αν υπάρχει αιμορραγία στην κενωση ή άλγος επίσης τοτε υπάρχει ένδειξη.
    Απο εκει και περα αν ενοχλεί η παρουσία τους τον ασθενή και παλι μπορει να γινει επέμβαση αν το επιθμει ο ίδιος.
    Οσον αφορά το στάδιο πιθανολογώ οτι ειναι 4ου βαθμού, εφόσον ειναι μονιμα προσπίπτουσες.
    Παρ'ολα αυτά,οπως αντιλαμβανεσθε, απο μια φωτογραφία δεν μπορω να σας απαντησω περισσότερο, διότι είναι λαθος!
  6. Yowl

Yowl New Member

Για
    γιατρε ευχαριστω για τις πληροφορίες σας έχω στείλει πμ αν θέλετε και μπορείτε να μου απαντήσετε; Ευχαριστω

Share This Page