1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Μετα Την Εγχειρηση (συμβουλες)

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by jimis86, Jun 15, 2009.

Watchers:
This thread is being watched by 5 users.
  1. jimis86

jimis86 New Member

υπαρχουν καποιες συμβουλες που θα πρεπει να ακολουθουμε μετα την εγχειρηση? αφου κλεισει το τραυμα εννοω, αν θα πρεπει να γινονται συχνες πλυσεις στο σημειο, ή περασματα με bedadine ή αν θα ειναι καλο να ξυριζεται η περιοχη?
  2. aias

aias New Member

εγω που εκανα φιλε ο γιατρος μου συστησε ξυρισμα τις περιοχης και μαλισα μοθ συνεστησε να κανω και μπανια στη θαλασσα για καλυτερη επουλωση του τραυματος
  3. vagosofron

vagosofron New Member

Συγγνωμη που επεμβαινω αλλα, οταν λεμε ξυρισμα εννοουμε συχνο?Και αυτο θα βοηθησει στην μη επανεμφανιση?
  4. petant89

petant89 New Member

ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΝΑ ΞΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ. ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ? ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΔΗΛΑΔΗ?
  5. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Η πλήρης εκρίζωση της τρίχας (θυλακος) στην περιοχή γύρω απο την επέμβαση είναι και η σωστότερη μεθοδος!

Share This Page