1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Μετα Απο Κλειστη Μεθοδος 13 Παιδιου...

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by arxondas, Oct 10, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. arxondas

arxondas New Member

Καλησπερα σας και συγχαρητήριοι για το forum σας.

Με εχει προβληματισει ένα θεμα με το γιο μου 13 χρονων με αρκετη αναπτυξη για την ηλικια του, όχι χοντρος και τριχωτος. Εκανε κυστη κοκκυγος μεσα Ιουλιου κλειστη μεθοδος από χειρουργο σε Παιδιατρικο νοσοκομειο Πατρας.
    Όλα καλα αφαιρεθηκαν οι γαζες, εκανε λιγα μπανια μετα 15 Αυγουστου και μετα.
    Από τελη Αυγουστου όμως εβγαζε λιγο υγρο μερικες φορες στο τελειωμα τις πληγης και πιο κατω φενονται κατι σαν εκδορες όπως ειπε και ο γιατρος που τον εχω παει δυο φορες.

Εκτοτε πριν 2 εβδομαδες τον πηγα γιατι καποιες ημερες όταν καθετε στην τουαλετα μετα βγαζει λιγο καθαρο αιμα κοκκινο , μετα το τελειωμα τις επεμβασης προς τα κατω.
    Εκει φενετε κατι σαν τρυπουλα? Εκδορη? Ο γιατρος λεει είναι εκδορες γιατι δεν πλενοταν σωστα (εχει δικιο δεν πλενοταν σωστα), να τον πλενουμε και με αντυσιπτικο μια φορα την ημερα, να είναι καθαρος και στεγνος και θα κλεισει με τον καιρο , και να κανει αποτριχωση Αμεσα.

Επειδη με ανησυχει το θεμα, γιατι αν δεν είναι στεγνη η περιοχη μου ειπαν δεν κανουν αποτριχωση laser ο δερματολογος. Μηπως στο χειρουργιο τον …εσκισαν παραπανω προς τα κατω και το κρυβουν? Δηλαδη ποσο καιρο θα κανει? Είναι παιδι και είναι και ψυχολογικο το θεμα.

Εχετε καποια λυση κ. Σαμπαλη? Προτεινετε να τον παω να τον δει και καποιος άλλος χειρουργος?

Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτερων.
    Κωνσταντινος
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Κατ'αρχας συγνωμη για την καθυστερηση λογω απουσίας!
    Δεν αντιλαμβανομαι την εννοια της εκδοράς!!:confused:
    Απο κει και περα, επειδη μπορει να υπάρχει θεμα μη πλήρους αφαίρεσης ή υποτροπής, θα πρεπει να το δει καποιος χειρουργός (μαλλον άλλη γνωμη!!).
    Στην διαθεση σας αν χρειαστειτε οτιδηποτε.

Share This Page