1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

μετά την χολοκυστεκτομή

Discussion in 'Παθήσεις Χοληφόρων και Παγκρέατος.' started by Άννα-Μαρία, Oct 21, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Άννα-Μαρία

Άννα-Μαρία New Member

Καλησπέρα σας ,
    είμαι 23 ετών κ σήμερα βγήκα από το νοσοκομείο μετά από αφαίρεση χολής με λαπαροσκόπηση, με κράτησαν 3 μέρες γιατί η χολή ήταν γεμάτη σε ασφυκτικό επίπεδο και μου είχαν σωληνάκι για τα υγρά , ο γιατρός μου χορήγησε για 15 μέρες ενέσεις για την θρόμβωση κ μου είπε να τρώω κανονικά μικρά κ συχνά αλλά όχι βαριά κ λιπαρά γεύματα. Οι πόνοι στον ώμο και τον λαιμό σχεδόν έφυγαν,η ανησυχία μου είναι το φούσκωμα που υπάρχει ακόμα ,σε μικρότερο βαθμό βέβαια από τις πρώτες 2 μέρες...τουαλέτα δεν πήγα αλλά αερίστηκα ,είναι φυσιολογικό το φούσκωμα να υπάρχει κ την τρίτη με τέταρτη μέρα? έχω και λίγα ρεψίματα αλλά είναι πολύ ήπια συγκριτικά με το προεγχειρητικό στάδιο ,επίσης τα ράμματα με "τσουζουν" και στην οπή του αφαλού έβγαλα μια μικρή κοκκινίλα είναι ανησυχητικά δείγματα? μπορεί οι ερωτήσεις μου να ναι υπερβολικές αλλά ταλαιπωρήθηκα πολύ και φοβάμαι για γαστρίτιδες και μετεγχειρητικες επιπλοκές με όσα διαβάζω στο διαδίκτυο.
    Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο.
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Δεν τίθεται θέμα ανησυχίας. Η επέμβαση είναι πολύ φρέσκια και οι ενοχλήσεις εντελώς φυσιολογικές!
  3. Άννα-Μαρία

Άννα-Μαρία New Member

Ήδη νιώθω καλύτερα, σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!:)
    Kathy likes this.

Share This Page