1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Μαστός

Discussion in 'Γυναικολογικές Παθήσεις' started by Butterfluy, Feb 8, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Butterfluy

Butterfluy New Member

Καλησπέρα είμαι 23 ετών και δεν έχω ακόμα επαφες.τον προηγούμενο χρόνο πέρασα μια μεγάλη περίοδο έντονου άγχους κ έτσι είχα κάποια προβλήματα στην περίοδο μου(αιμορραγίες κατα την ωορηξια κ άσχετες μέρες) το καλοκαίρι π είχα κ την τελευταια αιμορραγία εκτός περιόδου είχα έντονο πόνο στο στήθος και εντόπισα αρκετά γρομπαλακια στα οποία δεν έδωσα σημασία στην αρχή γιατί θεώρησαν οτι ηταν ορμονικο.μετα απο επίσκεψη στο γυναικολόγο στον οποίο δεν τα ανεφερα μου συνέστησε αντισυλληπτικά με τα οποία ο κύκλος μου ήρθε στα ίσια του πλήρως όμως τα ογκίδια παραμενουν.φοβάμαι παρα πολυ υπάρχει περιπτωση ν είναι καρκίνος του μαστού η μπορεί να δημιουργήθηκαν απο το ορμονικό μου πρόβλημα? Ο γυναικολόγος μου όταν τον επισκεφθηκα μου είπε οτι σίγουρα είχα αυξημένα οιστρογόνα γ αυτό κ είχα προβλήματα με τις ορμόνες μου.σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
  2. Μαράκι

Μαράκι New Member

Σε αυτή την ηλικία αποκλείεται να είναι καρκινος στο μαστό. Το πιθανότερο είναι να είναι κάποια καλοήθη πάθηση όπως ινοαδενωματα θηλωματα η Κύστες. Εγώ είμαι 25 κι έχω και στους δύο μαστούς ινοαδενωματα τα οποία παρακολουθώ κάθε 1.5 χρονο. Έπρεπε να το αναφέρεις στον γυναικολόγο ωστόσο Αφού δεν το έκανες κλείσε ένα ραντεβού να κάνεις έναν υπέρηχο μαστού κι εκεί θα σου πουν τι ακριβώς έχεις.
  3. Butterfluy

Butterfluy New Member

Σε ευχαριστώ παρα πολυ κάπως ανακουφιστηκα. Να σαι καλά θα το βάλω στο προγραμμα
  4. Μαράκι

Μαράκι New Member

Μην αγχώνεσαι καθολου είναι πάρα πολύ συχνό το φαινόμενο α αυτές τις ηλικίες εμένα ολ ες μου οι φίλες σχεδόν έχουν κατι στο στήθος και φυσικά είναι καλοήθης..απλα κανε έναν υπέρηχο για να είσαι σίγουρη.
  5. Butterfluy

Butterfluy New Member

Ειναι πολλά γ αυτό τρόμαξα εμφανίζουν βέβαια κινητικότητα οταν τ ακουμπαωκάτι π έχω ακούσει οτι δν ειναι κακό αλλά ειναι κάτι που τρομάζει

Share This Page