1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Λευκά σημάδια στα κόπρανα και αίμα ;;;

Discussion in 'Παθήσεις Εντέρου-Σκωληκοειδούς' started by nick1935, Aug 11, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. nick1935

nick1935 New Member

Γειά σας, λογω κακης διατροφης καταρχας προσφατα επαθα δισκοιλιοτητα που κρατησε αρκετο καιρο αλλα με καλη διατροφη αρχιζει και φτιαχνει οποτε απο αυτο το θεμα ειμαι οκ... Πριν 1 βδομαδα περιπου λογω της δισκοιλιοτητας πιεστηκα μια μερα παρα πολυ και χαμηλα βγηκε ενα μικρο σμπολακι ( αιμοροιδα ) που νταξει με καποια χαπια που μου εδωσε ο φαρμακοποιος και μια αλοιφη εφυγε τελειως ! Προχτες ομως οταν πηγα τουαλετα ειδα στο χαρτι λιιιιιιιγο αιματακι σαν ξεραμενο δηλαδη που ισα ισα φαινοταν. Και παρατηρω τωρα χτες και σημερα οτι στα κοπρανα φαινονται λευκα σημαδια ( 1 - 2 ) + οτι σημερα παρατηρησα οτι στα κοπρανα ειδα μια σταλιτσα κοκκινο που δεν μπορω να καταλαβω αν ηταν αιμα... απλα το τελευταιο καιρο καθε μεσημερι και βραδυ τρωω μια ντοματα μαζι με τη πρασινη σαλατα.... Μπορει νανε αιμα λετε ; και αυτα τα λευκα σημαδια τι μπορει να ειναι ; :(:(:(
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Μην κάθεσαι και κάνεις αναλύσεις στα κόπρανα γιατί το χρώμα τους και η σύστασή τους καθημερινά διαφέρουν αφού η τροφή επίσης διαφέρει. Η ντομάτα ήταν...
  3. nick1935

nick1935 New Member

Λετε αν ηταν αιμα να το ειχα καταλαβει ; γιατι ηταν μεσα στα κοπρανα λιγο κοκκινο.... αρα λετε ντοματα να ηταν?... Απλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι αυτα τα ασπρα σημαδια στην επιφανεια τους. Να μη δωσω σημασια ;
  4. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Αν επιμένουν να κάνεις μια εξέταση κοπράνων μήπως και είναι σκουλήκια.

Share This Page