1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα ΛΕΜΦΑΓΓΕΙΕΚΤΑΣΙΑ ΛΕΠΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ

Discussion in 'Παθήσεις Εντέρου-Σκωληκοειδούς' started by fotisridis, Jan 25, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. fotisridis

fotisridis New Member

Καλησπερα και συγχαρητηρια για το πολυ ενδιαφερον σιτε σας..θα ηθελα αν μου επιτρεπετε μεσω απο αυτο το φορουμ,οποιος γονεας η ασθενης γνωριζει η εχει αυτην την σπανια παθηση,να επικοινωνησει μαζι μας..προσπαθουμε να βρουμε και αλλους με αυτην την παθηση,ωστε να μπορουμε να ανταλαξουμε πληροφοριες.. Ο γιος μας ειναι 3 ετων και εχει αυτην την παθηση..ευχαριστω και παλι..
  2. ΜΟΙΡΑ

ΜΟΙΡΑ New Member

καλημερα και συγχαρητηρια για το σιτε αυτο .εχω αυτη την ασθενεια απο 6 μηνων τωρα ειμαι 33.εχω παει και στο εξωτερικο ,εχω κανει βιοψια εμενα ειναι ολο το εντερο μου (χαλασμενο) και δεν παιρνει επεμβαση απο οτι ξερω.ολα αυτα τα χρονια κανω εξετασεις αιματος ανα 10 μερες να δω την αλβουμινη και το ασβεστιο και βαζω 5αλβουμινες συνολο 200μγ αυτο μου το εχουν ορισει ωσ το μεγιστο που μπορω να βαλω σε 1 μερα .μαζι κανω και λασιχ για τα υδιματα.παιρνω επισης βιταμινες οπως εβιολ,one alfa,mega calciym,ketoviteσιροπι, χαπι,σιδιρο.2μερες πριν εμαθα οτι υπαρχει αλβουμινη και σε σκονη ψαχνω να βρω αν κανει να πιω και ποσο.ολα τα φαγητα τα τρωω με mctoil.ολα πρεπει να ειναι χαμηλα σε λιπος
  3. ΜΟΙΡΑ

ΜΟΙΡΑ New Member

συμπληρωνω οτι με αυτες τις λιγες γνωσεις που εχω για την ασθενεια αυτη καταφερα να κανω ενα κοριτσακι 5 ετων τωρα και ειναι υγειης.ελπιζω λιγο να βοηθησα αν καποιος παρακαλω ξερει κατι παπαπανω
  4. ΜΟΙΡΑ

ΜΟΙΡΑ New Member

καλημερα και παλι αυτες τις μερες βρηκα ενα γιατρο που ειδικευτει πανω στην λεμφαγγειεκτασια ειναι κλινικος διατροφολογος ειιναι στην αθηνα Φλουρης ονομαζεται.οι συμβουλες του ειναι πολυτιμες
  5. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Σας ευχαριστουμε για τις απαντησεις μας. Ελπίζω ο φίλος μας να ειδοπιηθεί!
  6. fotisridis

fotisridis New Member

Θα θελαμε πολυ να επικοινωνουσατε μαζι μας...περιμενουμε απαντηση σας..
  7. ΜΟΙΡΑ

ΜΟΙΡΑ New Member

καλημερα ελαβα το μηνυμα σας ,σας εχω καλεσει στο τηλ μπορειτε να με παρετε
  8. fotisridis

fotisridis New Member

ΚΑΝΕΤΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΝΑΠΆΝΤΗΤΗ;ΣΕ ΠΟΙΟ ΚΆΝΑΤΕ;ΔΕΝ ΒΡΊΣΚΩ ΤΗΝ ΚΛΉΣΗ ΣΆΣ..
  9. fotisridis

fotisridis New Member

Το Email μου είναι [email protected] αν θέλετε να επικοινωνησουμε και μέσω ίντερνετ,περιμένω τηλ σας..

Share This Page