1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Λεμφαδενες

Discussion in 'Παθησεις Θυρεοειδούς και άλλων αδένων.' started by Silver Serfer, Aug 23, 2009.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. Silver Serfer

Silver Serfer New Member

Γεια σας με λενε Μανο και ειμαι 25 χρονων,μετα απο εναν αγωνα ερασιτεχνικου ποδοσφαιρου (Σαββατο) λιγες ωρες μετα ενιωσα στην αρχη μια ενοχληση πανω στους προσαγωγους στην αριστερη μερια στο σημειο που βρησκετε ενας αδενας.Την αλλη μερα το πρωι παρατηρησα και ενω συνεχιζοταν η ενοχληση παρατηρησα οταν το ακουμπησα οτι ειχε πρηστει και ηταν σαν ενα γρομπαλακι, στο μεταξυ με ενοχλουσε και στη δεξια μερια. Επειδη λοιπον ολο αυτο εγινε σημερα Κυριακη πηγα στα επειγοντα του νοσοκομειου και με εξετασε ενας χειρουργος και μου ειπε οτι ειναι μυοσκελετικο προβλημα που προκληθηκε απο ασκηση.Πριν απο λιγη ωρα εβαλα θερμομετρο και ειχα 37,4 και μοιαζει να εχει πρηστει λιγο παραπανω επισης γυρω απο το γρομπαλακι δεν ποναω ουτε τωρα ουτε στην αρχη παρ'ολα αυτα το πρηξιμο δεν υποχωρει! Επειδη δεν μου εχει ξανασημβει κατι παρομοιο απαντηστε μου οσο πιο γρηγορα γινεται για να ξερω τι ακριβωσ ειναι και τι πρεπει να κανω.Ευχαριστω πολυ
  2. fotis-

fotis- Member

Καλύτερα να σε έβλεπε ένας καταρτισμένος ιδιώτης παθολόγος. Στα επίγοντα τις περισσοτερες φορες εξετάζουν ειδικευόμενοι οπότε.... Σε ρευματολογικό παραπέμπει αυτό που λες αλλά καλύτερα να το πει ο γιατρός!:smile:
  3. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Καλημέρα (συγνώμη για την καθυστέρηση λόγω διακοπών)!
    Δεν γνωρίζω πως είσαι τώρα, αλλά πόνος στην περιοχή, διόγκωση στην περιοχή αδένων και δεκατική κίνηση χρειάζεται παθολογική εξέταση.
    Αν συνεχίζεται το πρήξιμο και ο πόνος καλό θα είναι να σε εξετάσει ξανα ειδικευμένος χειρουργός.

Share This Page