1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Κυστη Κοκκυγος

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by lina__, May 20, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. lina__

lina__ New Member

πριν 3 βδομαδες εμφανισα κυστη κοκκυγα..κ πονουσα πολυ!πηγα στο νοσοκομειο κ μ εκαναν μια απλη τομη αφου δν ημουν απ οτι νομιζω σε προχωρημενο σταδιο...απλως ισα ισα που ειχα εμφανισει κατι σαν σπυρακι μικρο...φλεγμονη μου ειπαν..ετσι μου καναν τομη μου το καθαρησαν κ σε μια βδομαδα ολα καλα.ομως ο γιατρος μου ειπε πως καποια στιγμη θα πρεπει να κανω εγχειρηση..ηθελα να ρωτησω..μπορω να αποφυγω την εγχειρηση και να μην την κανω;;εγω τωρα το καθαριζω ακομα τακτικα με μπενταντιν.τι αλλο μπορω να κανω για να μην μου ξαναεμφανιστει;;τουλαχιστον να αργησει γιατι δν αντεχω στην ιδεα τησ εγχειρησης..υπαρχει καμια πιθανοτητα να μην ξαναεμφανιστει;;ή ειναι σιγουρο πως καποια στιγμη θα εμφανιστει;
    ευχαριστω για τον χρονο σας..
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Αυτο που σας εκαναν, ηταν μια απλή παροχέτευση του "περιεχομένου" της κύστεως.
    Αυτο σημαίνει πως στο μελλον, θα παρουσιασει ξανά συμπτώματα.
    Η ριζική θεραπεία είναι η επέμβαση!!:redface:

Share This Page