1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Κυστη Κοκκυγος Ποιες Οι Επιπλοκες

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by gelidagiornata, Jun 9, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. gelidagiornata

gelidagiornata New Member

εχω κυστη κοκυγος τα τελευταια 9 χρονια.απο τα 13 μεχρι τα 22 που ειμαι τωρα.ακουω συνεχεια οτι πρεπει να εγχειριστει γιατι δημιουργει συριγγιο κλπ κλπ.εμενα ομως τα συμπτωματα που μου δημιουργει δεν ηταν ποτε τοσο εντονα ωστε να πω ας υποστω μια εγχειρηση για να απαλαγω απ αυτην.δεν μ ενοχλει ειλικρινα καθολου.το πολυ 2 φορες το χρονο πρηζεται και με ποναει για 2-3 μερες μεχρι να σπασει και μολις σπαει φευγει ο πονος και μεσα σε 1 μηνα εχει κλεισει εντελως κι ολα ειναι σα να μην υπαρχει κετος απο μια ερυθρωπη αποχρωση που εχει παρει το δερμα στην περιοχη.
    η ερωτηση μου λοιπον ειναι γιατι να κανω την εγχειηρηση?υπαρχει πραγματικα καποια επιπλοκη την οποια θα πρεπει να αποφυγω?γιατι αν ολο το θεμα ειναι το πρηξιματακι για 10 μερες το χρονο ειλικρινα δεν ειμαι τοσο μη μου απτου που να μ ενοχλησει.

Share This Page