1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Κυστη Κοκκυγος Laser

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by panakart, Aug 28, 2009.

Watchers:
This thread is being watched by 18 users.
  1. panakart

panakart New Member

Kαλησπέρα σας!!! Αποφασησα να κανω εγχειρηση και επειδη άκουσα οτι με την μεθοδο laser οι πόνοι είναι πολυ λιγοτεροι ειπα να το κανω με αυτον τον τροπο.Θα ηθελα να σας ρωτησω αν υσχυει κατι τετοιο και αν θα καλυπται την εγχειρηση η ασφαλεια του ΤΕΒΕ.Ευχαρηστώ πολυ!
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Σας έστειλα PM.
  3. dim.katris

dim.katris New Member

4. sambalisG

Καταλάβατε την διαδικασία του PM?? (προσωπικό μήνυμα)
  5. pinkpater

pinkpater New Member

Γεια χαρα και απο μενα γιατρέ.

Αν μπορουσες να με ενημερωσεις κι εμνα για το μεσο κοστος της επεμβασης με λειζερ θα ημουν ευγνωμων.
    Και επισης αν τα αποτελεσματα απ αυτη την επεμβαση θα ειναι μονιμα

Ευχαριστω.

Δημητρης
  6. sambalisG

Σας εστειλα PM.
  7. deltadeltamike

deltadeltamike New Member

Καλησπέρα και από εμένα. Θα επιθυμούσα ένα pm για το θέμα του κόστους και αν θέλετε λεπτομέριες για ασφάλιση κλπ κλπ θα απαντήσω στο pm σας
  8. paixtaras2

paixtaras2 New Member

Καλημέρα και από εμένα! Παρακαλώ στείλτε PM και σε εμένα για το κόστος της επέμβασης κύστης κόκκυγος με LASER καθώς και αν δικαιολογεί την επέμβαση το ταμείο μου (ΤΣΜΕΔΕ)

Ευχαριστώ
  9. xifias

xifias New Member

καλημερα κ καλη χρονια!παρακαλω θα ηθελα κ γω να ενημερωθω με ενα PM σχετικα με το κοστος της επεμβασης με laser καθως κ τυχον καλυψη απο το ΙΚΑ.εχω ψιλοπελαγωσει με οσα διαβαζα δεξια κ αριστερα,κ το φορουμ εδω ηταν αρκετα εμψυχωτικο!ευχαριστω προκαταβολικα!
  10. giorgiod19

giorgiod19 New Member

ΚΟΣΤΟΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗΣ LAZER ΚΥΣΤΗΣ ΚΟΚΚΥΓΟΣ

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΡΕ Μ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ LAZER? ΤΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟ ΤΕΒΕ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
  11. Evelyna

Evelyna New Member

Γιατρέ και εγώ Θα ηθελα να μάθω το κόστος σας παρακαλώ.Η ασφάλεια μου είναι ΙΚΑ.
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
  12. demis1980

demis1980 New Member

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΡΕ. ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓς ΕΝΑ ΠΜ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗς ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΑΠΟ ΙΚΑ?
  13. an_ge

an_ge New Member

14. Johnpoul

Johnpoul New Member

Επανενεργοποιω το τοπικ μετα απο μηνες, καθως τυγχανω κι εγω ασθενης κυστης κοκκυγα.
    Εχοντας μια αρκετα ασχημη εμπειρια μετα απο επεμβαση με νυστερι αυτη τη στιγμη ειμαι ετοιμος για τη δευτερη επεμβαση.. κι ενω ημουν ετοιμος να ξαναμπω σε κλασικο χειρουργειο μαθαινω γι αυτη την (καινουρια?) μεθοδο με το λειζερ.
    Θα επιθυμουσα κι εγω μια απαντηση, εστω και σε πμ, σχετικα με το κοστος και την ασφαλεια της συγκεκριμενης μεθοδου.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας
  15. VAGOS8

VAGOS8 New Member

ΚΥΣΤΗ ΚΟΚΚΥΓΟΣ

Καλησπέρα.
    Θα ήθελα και εγώ να μάθω το κόστος και την όλη διαδικασία με laser.
    ευχαριστώ εκ των προτέρων
  16. sambalisG

Καλησπέρα.
    Επειδή τελευταία υπάρχουν πολλές ερωτήσεις μεσα απο αυτο το νήμα, ειδικά για το κόστος επέμβασης, για όποιον επιθυμει μπορεί να επικοινωνησει στην γραμματεία μου εδώ!
  17. chrysamarmarinou

chrysamarmarinou New Member

kostos me leizer

ενδιαφερομαι να μαθω το κοστος με λειζερ για την επεμβαση κοκκυγα καθως και εαν θα χρειαζονται αλλαγες και εαν θα ειναι επωδυνες.

ευχαριτω
  18. Milos#18

Milos#18 New Member

Γιατρε στελτε μου και σε εμενα το κοστος με λειζερ,σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!η ασφαλεια μου ειναι δημοσιου
  19. LALOU

LALOU New Member

ΓΙΑΤΡΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΧΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΣΤΗ ΚΟΚΚΥΓΑ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΝΟΙΞΗ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ. ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕ LASER ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΕΧΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΝΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΕ ΑΠΟΣΤΗΜΑ ΠΥΡΕΤΟΥΣ ΚΛΠ. ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΤΕ ΔΙΑΝΟΙΞΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑΡΚΩΣΗ. ΤΙς 2 ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟΠΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΠΟΛΥ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ ΜΕ LASER. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
  20. alexia13

alexia13 New Member

Καλησπερα εχω κυστη κοκκυγος και εχω αρχισει να μπαινω στην ιδεα της εγχειρησης...θα ηθελα να με ενημερωσετε σχετικα με τη μεθοδο λειζερ,τι νοσοκομεια υποστηριζουν τη μεθοδο,αν τα καλυπτει η ασφαλεια και γενικα πληροφοριες περι του θεματος...ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Share This Page