1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Kυστη Κοκκυγος Και Αθληση

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by petant, Feb 17, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. petant

petant New Member

Χαιρεται. Εκανα εγχειρηση κυστη κοκκυγος πριν 5,5 μηνες. Θα ηθελα να μαθω αν ειναι λογικο να με πιανει πονος πισω καθε φορα που τρεχω,συκωνω βαρη η κανω αλλες παρομοιες δραστηριοτητες. Επισης επειδη ειμαι φοιτητης (ιατρικης) και λογω διαβασματος δεν εχω ασχοληθει κ πολυ με τη φυσικη μου κατασταση , τωρα που εχω βρει καποιον χρονο και τη θεληση για γυμναστικη φοβαμαι οτι δεν κανει. Ενας γιατρος μου συνεστησε να αρχισω κολυμβητηριο-τιποτα αλλο!!! Ειναι καλη επιλογη η κολυμβηση?

ΥΓ Ποσο θελει για να κλεισει αυτο το ρημαδι??? κοντευει μισος χρονος...
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Καλησπέρα.Ο σύζυγός μου που την είχε κάνει πριν από αρκετά χρόνια(ανοιχτή μέθοδο),μετά από τέσσερις μήνες άρχισε κανονικά τις δραστηριότητές του.Ίσως είναι και θέμα οργανισμού.
    Όταν κάθεσαι πονάς;Μήπως τρέχει υγρό;Αν συμβαίνουν αυτά τότε καλό θα ήταν να σε δει ο χειρουργός σου.:_sii:
  3. petant

petant New Member

Oxi, ποναω μονο οταν κανω καποια αθλητικη δραστηριοτητα η εντονες κινησεις γενικοτερα. Ουτε υγρο τρεχει...
  4. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Πόνος στην περιοχή μετά απο 6 μήνες, δεν δικαιολογείται.
    Θα πρέπει να το κοιτάξετε στον χειρουργό σας.

Share This Page