1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Κυστη κοκκυγος και αλλαγες.

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by Kellyyyyy, Feb 20, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. Kellyyyyy

Kellyyyyy New Member

Καλησπερα σας.
    Προχθες στις 16-2-17,μετα απο σχεδον ενα χρονο αφαιρεσης κυστης κοκκυγος,υποβληθηκα σε ανοιχτη τομη κυστης κοκκυγος για καθαρισμό,υστερα απο υποτροπιαση λογω υπερβολικής συσσώρευσης τριχων σε εκεινο το σημειο.
    Το προβλημα μου ειναι οτι ο γιατρος μου,μου προτεινε για αρκετο καιρο,τουλαχιστον τις 2 πρωτες εβδομαδες,να χρησιμοποιω γαζες fucidin,τις οποίες τις τοποθετω μεσα στην τομη(η οποια ειναι περιπου 3 δαχτυλα σε βαθος).Αυτες ομως εχουν την ταση να κολλανε πανω στην πληγη μου εσωτερικα,με αποτελεσμα μολις κανω την αλλαγη να ποναω υπερβολικα και να μην μπορω να την ξεκολλησω απο το δερμα μου και να τρεχω σε καποιον ειδικό συνεχεια ωστε να με βοηθησει. Εχετε καποια λυσει για αυτο ή κατι αλλο να μου προτεινετε?Σας ευχαριστω εκ των προτέρων...!!:)

Share This Page