1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

ΚΥΣΤΗ ΚΟΚΚΥΓΟΣ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΟΙΔΕΣ

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by obrax, Sep 5, 2007.

1. obrax

obrax New Member

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΠΡΙΝ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΑ ΗΜΙΚΛΕΙΣΤΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΥΣΤΗ ΚΟΚΚΥΓΟΣ .ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΠΑΛΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΣΥΡΙΓΓΕΙΟ.
    ΚΑΝΟΝΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΙΣ 18 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΧΤΗ ΜΕΘΟΔΟ.ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΟΜΩΣ ΕΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΙΜΟΡΟΙΔΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΜΕ ΕΙΔΙΚΗ ΑΛΟΙΦΗ ΝΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΩ Κ ΣΥΓΧΡΩΝΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΕΖΩ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ?
    ΘΑ ΜΠΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕΣΑ Η ΘΑ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ Κ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ Κ ΣΕ ΑΥΤΟ.
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Απ: ΚΥΣΤΗ ΚΟΚΚΥΓΟΣ ΚΑΙ ΑΙΜΟΡΟΙΔΕΣ

Θα πρέπει να ας δει χειρουργός!
    Σωστά προσπαθείτε να την ανατάξετε, αλλά αν έχει υποστεί θρόμβωση, δεν ενδείκνυται και θα υποφέρετε!
    Η σωστή κίνηση είναι να σας δει ο χειρουργός σας, και ενδεχομένως να σας υποβοηθήσει με κάποια φαρμακευτική αγωγή (π.χ. Daflon)ή να σας κάνει κάποια πιό δραστική θεραπεία!
  3. obrax

obrax New Member

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.Ο ΠΟΝΟΣ ΟΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΑΦΟΡΗΤΟΣ Κ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ Κ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΗ ΘΡΟΜΒΟΣΗ.ΠΑΡΟΛΟ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΠΙΚΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ Κ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΜΕΣΑ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΑΤΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ DAFLON 500mg Κ ΜΙΑ ΑΛΟΙΦΗ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΩΡΑ ΑΠΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΒΓΕΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΑΙΜΟΡΟΙΔΟΣ ΠΑΛΙ ΕΞΩ.ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ.ΘΑ ΑΠΟΡΟΦΗΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ;
    (ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΗΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ)
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!
  4. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Πολύ σωστά έγινε η όλη διαδικασία!
    Η αιμορροϊδα όντως υπάρχει ακόμη, αλλά εφ'οσον έφυγε ο θρόμβος. σύντομα θα ξεπρηστεί και θα ανακουφιστείτε!
    Αργότερα βλέπετε τι θα κάνετε!

Share This Page