1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Κύστη στην κόλπο

Discussion in 'Γυναικολογικές Παθήσεις' started by marsor, Feb 26, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. marsor

marsor New Member

Καλησπέρα,
    τις δυο τελευταιες ημέρες εχω ενα ελαφρυ κνησμο εσωτερικα στον κολπο. Επισης παρατηρησα οτι η περιοχη της κατω κοιλιας στο υψος του αφαλου ειναι πιο ευαισθητη της 2 τελευταιες ημερες και οταν την πιεζω νιωθω ενα γαργαλητο "κατω".
    Σήμερα διαπιστωσα μετα απο ψιλαφηση πως εσωτερικα στον κολπο υπαρχει μια κυστη στο μεγεθος ενος καρυδιου.

Θα ηθελα να αναφερω πως εχω κανει τεστ παπ πριν λιγους μηνες και ολα ηταν μια χαρα. Επισης πριν περιπου 2 χρονια ειχα περασει βαρθολινίτιδα (ειχε δημιουργθηει αποστημα). Φοβαμαι μηπως παλι ειναι οτι ιδιο και περασω την ιδια ταλαιπωρια αλλα η μεγαλη διαφορα ειναι πως αυτη τη φορα δεν εχω πονο οπως ειχα την πρωτη φορα.
    Έχετε καποια γνωμη τι μπορει να ειναι ?
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Να σε δει οπωσδήποτε και άμεσα γυναικολόγος!

Share This Page