1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση κονδυλωματα

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by elir, Sep 8, 2012.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. elir

elir Member

γεια σας,
    πριν 6 μηνες εκανα αφαιρεση 3 εσωτερικων κονδυλωματων στο δακτυλιο εσωτερικα στον πρωκτο..τωρα η ασφαλεια μου δεν με καλυπτει εκανα ορθοσκόπηση και εχω 3 στις αιμοροιδες και 1 στο βλνογόνο..εκανα αφαιρεση με αργκον πλασμα λειζερ την προηγούμενη φορά..
    που θα πρεπει να απευθυνθω τωρα πως βγαίνουν από τις αιμοροιδες ο γαστρ μου ειπε απτις αιμορροιδες τα βγαζει δερματολογος εκλεισα ραντεβου στον ευαγγελισμό στην γαστρεντερολογικη αλλα τελος οκτωβριου
    ποια νοσοκομεία εχουν λειζερ, στο ελπις βρηκα ραντεβου κοντα αλλα δεν ξερω τι εξοπλισμό εχει..
    επισης βρηκα ενα γιατρο που κανει καυτηριασμο οχι λειζερ ιδιωτικα ειναι ασφαλες αυτό?
    με το λειζερ ηταν εντελως αναιμακτο και ανωδυνο..
    εχω πολυ αγχος γιαυτο τωρα γιατι δεν ξερω τι να κανω και ο γαστρ μου λεει αλλα νταλλα για τις αιμοροιδες
    επισης ειναι απαραιτητο το τεστ παπ στην περιοχη η ορθοσκοπηση ειναι αρκετη?
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Το τεστ ΠΑΠ είναι πάντα απαραίτητο πόσο μάλλον όταν υπάρχει ο HPV. Στη δική σου περίπτωση θα πρέπει να γίνεται κάθε 6 μήνες. Όσο για τα υπόλοιπα που ρωτάς θα πρέπει να σου απαντήσουν οι ειδικοί του forum...

Share This Page