1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

KHΛΗ

Discussion in 'Κήλες' started by delis, Nov 9, 2007.

1. delis

delis Guest

Γιατρε καλησπερα
    Βρισκομαι στο Βελγιο και μου εχει διαγνωσθει το συνδρομο κοιλιακων-προσαγωγων (που συμβαινει στους ποδοσφαιριστες) με δυο μικρες κηλες (δεξια και αριστερα).Μου προτειναν να κανω λαπαροσκοποηση εδω αλλα θα προτιμουσα να την κανω στην Ελλαδα.Εχω κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις εδω (υπερηχο κτλ).
    Θα ηθελα αν ειναι δυνατον να μου δωσετε καποιες πληροφοριες σχετικα με την διαδικασια.
    Πρεπει να σας επισκεφτω πρωτα?Ποσο καιρο θα μεινω στο νοσοκομειο?Πόσο θα μου κοστισει?
    Ευχαριστω
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Απ: KHΛΗ

Το σύνδρομο κοιλιακών-προσαγωγών, με την παρουσία δύο κηλών, θεραπεύεται όπως σωστά σας είπαν με λαπαροσκοπική αποκατάσταση και τοποθέτηση πλέγματος.
    Η διαδικασία είναι απλή γίνεται με γενική αναισθησία, η νοσηλεία είναι 24ωρός, και τα αποτελέσματα άριστα.
    Για το κόστος εξαρτάται απο τον ασφαλιστικό σας τομέα!

Share This Page