1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Καρουμπαλακι Στη Δεξια Μασχαλη

Discussion in 'Παθήσεις δέρματος και υποδορίου' started by clavel, May 27, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. clavel

clavel New Member

Καλησπερα.
    Ηθελα να ρωτησω, οταν ψηλαφω την μασχαλη μονη μου δεν υπαρχει τιποτα. Οταν ομως σηκωνω το χερι μετα απο λιγο εμφανιζεται ενα καρουμπαλακι αρκετα μεγαλο και σκληρο το οποιο δεν ποναει. Το ειδα οταν εκανα ασκησεις για τα χερια στον καθρεφτη, διαφορετικα δεν θα το ειχα παρει χαμπαρι.
    Μολις γυρισα απο το γιατρο, ειπε οτι μαλλον ειναι γαγγλιο, οτι εχει σχεση με το μυ, κουνιεται και λιγο και μου ειπε να κανω μαγνητικη. Ειμαι 33, δεν εχω κανει παιδια.
    Ευχαριστω πολυ
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Καλησπέρα. Σίγουρα χρειάζεται διερεύνηση. Με την μαγνητική θα γίνει καλύτερη ταυτοποίηση του ογκιδίου! Έτσι θα μάθεις ακριβώς τι είναι αυτό που έχεις στη μασχάλη. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά.;)

Share This Page