1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Καψιμο Στη Προπονηση

Discussion in 'Κήλες' started by spyros1, Dec 15, 2009.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. spyros1

spyros1 New Member

ασχολουμαι με τη σωματοδομηση κ εδω κ 6 μερες εκτελωντας τη λεγομενη αρση θανατου με 70 κιλα στη τελευταια επαναληψη κ μετα απο 4 σετ των 10 επαναλ.ενιωσα εντονο καψιμο στη βουβωνικη περιοχη διπλα στην ενωση του ορθου κοιλιακου.μετα απο 3 μερες ξαναδκιμαζοντας με τα ιδια κιλα ξαναενιωσα τα ιδια συμπτωματα.δεν ξαναπηγα γυμναστηριο κ τωρα νιωθω μικροκαψιματακια στη περιοχη αραια κ που.δεν εχω κανει ποτε εγχειριση στο παρελθον.γενικα ειμαι καθαρος απο στεροιδη(ποτε δεν εκανα χρηση).στη περιοχη δεν υπαρχει πριξημο αλλα ουτε κ αγκιζω κατι σκληρο,οταν περπαταω δεν νιωθω πονο οταν βηχω η'φτερνιζομαι ουτε οταν σηκωνομαι αποτομα απο το κρεβατι ,μονο ενα μικρο βαρος σαν πιασιμο στη περιοχη.παρολαυτα φοβαμαι μην εγινε κατι.
    Last edited by a moderator: Dec 15, 2009
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Η περιοχή αυτή είναι ευάλωτη για δημιουργία κήλης ή συνδρόμου κοιλιακών.
    Θα πρέπει να σας δει εξειδικευμένος χειρουργός!
  3. spyros1

spyros1 New Member

γιατρε σημερα νιωθω καλυτερα.δεν ποναω σχεδον καθολου.βεβαια λεω να μεινω καμια εβδομαδα εκτος προπονησεων ακομα.το συνδρομο κοιλιακων χρειαζεται χειρουργικη αποκατασταση??
  4. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Αν επιβεβαιωθεί απο ειδικό, και πρόκειται για αθλητή, τοτε ναι!
  5. spyros1

spyros1 New Member

ο πονος περασε τελειως .μονο λιγες φορες την ημερα νιωθω τσιμπηματακια αλλα οσο παει περνανε.γυμναστιριο δεν εχω αρχησει ακομα λεω σε δυο εβδομαδες με σταδιακη αυξηση κιλων.ελπιζω μονο να μην εχω κανενα προβλημα που θα με κανει να το αφησω γιατι το βλεπω σοβαρα το αθλημα.γιατρε σας ευχαριστω.:smile:

Share This Page