1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Ιδιωτικό Ιατρείο Ή Νοσοκομείο;

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by dandalos, Mar 3, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. dandalos

dandalos New Member

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για το φόρουμ.

Εγώ ήθελα να μάθω αν είναι μια επέμβαση που οπωσδήποτε πρέπει να γίνει σε νοσοκομείο ή μπορεί να γίνει και σε κάποιο ιδιωτικό ιατρείο κάποιου χειρούργου;

Ευχαριστώ και καλό κουράγιο παιδια και περαστικά σε όλους μας.:frown:
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Η επέμβαση κύστεως κοκκυγος, ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται σε περιβάλλον χειρουργείου (ενδονοσοκομειακά φυσικά), όπου πρέπει να παρευρίσκεται στον χώρο αναισθησιολόγος, είτε για χορήγηση αναισθησίας αν χρειαστεί αλλά και για υποστηριξη οταν υπάτρξει ανάγκη!
    Απο κει και πέρα, προκειται για χειρουργική επέμβαση, που δεν πρέπει να γίνεται σε εξωτερικό ιατρείο!
  3. dandalos

dandalos New Member

Eγώ γιατρέ μου πηγα σε ιατρειο για να το ανοίξει ο γιατρός το οποιο και το κανε (μεγάλη ανακούφιση)αλλά τώρα που η μητέρα μου μου κανει αλλαγές στις γάζες λέει οτι έχει και τρύπα.
    Μάλλον έχει αφαιρεθεί και κομματι αλλα τώρα μετα μια βδομαδα συνεχιζω τις αλλαγές και ειμαι μια χαρα προς το παρόν.
  4. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Αλλο η διάνοιξη-παροχέτευση και άλλο χειρουργική επέμβαση, αφαίρεσης κύστεως κόκκυγος!

Share This Page