1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Γρομπαλακι στη μασχαλη

Discussion in 'Παθησεις Θυρεοειδούς και άλλων αδένων.' started by efi k., Feb 8, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. efi k.

efi k. New Member

Καλησπέρα ονομάζομαι Εφη και ειμαι 34 ετών. Απο τον Ιούλιο 2016 εως και σήμερα, με ένα διάλειμμα 4 μηνων, πρήζονται και οι μασχάλες μου, σχεδόν μια φορα τον μήνα. Δηλαδη, εμφανίζεται κοκκίνισμα που συνοδεύεται απο πόνο. Καποιες φορες αφήνω την περιοχή χωρίς αποτρίχωση αλλα και πάλι πρήζεται. Εκανα εξετάσεις αίματος, έχοντας πρήξιμο, και βγήκαν όλα μέσα στα φυσιολογικά όρια. Πρέπει να επισκεφτώ σε καποιον γιατρό, κι αν ναι, ποιας ειδικότητας; Εχω αρχίσει και φοβάμαι. Σας ευχαριστώ.
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Μήπως φταίει το αποσμητικό που χρησιμοποιείς ;;;
  3. efi k.

efi k. New Member

Δεν νομίζω, γιατί εχω αλλαξει μαρκα και απο roll-on σε pray. Αυτο που εχω να προσθεσω ειναι πως μεσα σε 2-3 ημέρες εξαφανίζονται χωρις καποια φαρμακευτικη αγωγη. Απλά με ανησυχει η συχνοτητα εμφανισης τους. Δεν γνωρίζω αν ειναι ενδεικτικο για κατι αυτο
  4. efi k.

efi k. New Member

Δεν νομίζω, γιατί εχω αλλαξει μαρκα και απο roll-on σε pray. Αυτο που εχω να προσθεσω ειναι πως μεσα σε 2-3 ημέρες εξαφανίζονται χωρις καποια φαρμακευτικη αγωγη. Απλά με ανησυχει η συχνοτητα εμφανισης τους. Δεν γνωρίζω αν ειναι ενδεικτικο για κατι αυτο
  5. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Θα έλεγα να σταματήσεις για κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα τα αποσμητικά και την αποτρίχωση για να δεις αν θα υπάρξει βελτίωση.
  6. efi k.

efi k. New Member

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διαθέσατε. Να είστε καλά. Θα το παρακολουθήσω και θα πράξω αναλόγως!!!
    Kathy likes this.

Share This Page