1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Γρόμποι Στη Μασχάλη

Discussion in 'Παθήσεις δέρματος και υποδορίου' started by θεολογια, Oct 20, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. θεολογια

θεολογια New Member

Καλησπέρα,
    από την εφηβεία μου
    εχω ακμή λόγω πολυκυστικών ωοθηκών.Μετά από πολύχρονη θεραπεία με αντισυλληπτικά και μια εγκυμοσύνη, το μωρό μου ειναι 2 ετών, έχω πάλι έξαρση του συνδρόμου των πολυκυστικών.Δεν έχω ακμή στο πρόσωπο αλλά γρόμπους στη μασχάλη με πύον και παρατηρώ ότι φουσκώνουν και μ'ενοχλούν στις γόνιμες ημέρες και πριν μου έρθει περίοδος.Το μέγεθός τους είναι σαν στραγάλι. Ο γυναικολόγος μου συνέστησε επίσκεψη σε δερματολόγο. Μου έδωσε και ο ίδιος αντιβίωση αλλά δεν έφυγαν.Είναι κάτι ανησυχητικό;Αν τ'αφήσω έτσι υπάρχει περίπτωση να επηρεάσουν ή να έχουν σχέση με τους λεμφαδένες;
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Καλησπέρα σας.
    Βασικά θα πρέπει να σας δει χειρουργός, διότι μπορεί να είναι απλή ιδραδενίτιδα ή και λεμφαδενοπάθεια.
  3. θεολογια

θεολογια New Member

σας ευχαριστώ, θα φροντίσω άμεσα

Share This Page