1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση γίνεται να έχω πάλι τραχηλίτιδα;;

Discussion in 'Οδηγίες και Ανακοινώσεις του Forum!' started by mariaaaaaaaaaa, Jan 7, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. mariaaaaaaaaaa

mariaaaaaaaaaa New Member

Καλησπέρα. Από το καλοκαίρι αντιμετώπιζα μία κολπίτιδα που εξελίχθηκε σε τραχηλίτιδα. Το τεστ παπ έδειξε μύκητες. Έκανα δυο κρυοπηξίες και πριν 1,5 μήνα που πήγα στο γυναικολόγο μου ήταν όλα καλά δεν είχα τίποτα. Έπισης και στην επαφή πλέον δεν ένιωθα αυτά τα πολλά υγρά που ένιωθα με τη φλεγμονή κάθε φόρα. Έπαψα να έχω και υγρά.Έβγαλα μόνο κάποια υγρά μία φορά 3 μέρες πριν την ωορρηξία και δύο μέρες μετά. Πριν δυο μέρες κατά τη διάρκεια της επαφής έβγαλα λίγο αίμα που δεν το έχω ξαναπάθει. Υπάρχει περίπτωση να έχω πάθει πάλι κάποια τραχηλίτιδα ή είναι κάποιος τραυματισμός επειδή έγινε διείσδυση χώρις να έχω προετοιμαστεί;; Ανησυχώ γιατί έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με τους μύκητες απο το καλοκαίρι και δεν θέλω πάλι να έχω πάθει κἀτι τέτοιο.
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Η κρυοπηξία δε γίνεται για μύκητες αλλά για κονδυλώματα. Στους μύκητες δίνεται αντιμυκητιασική αγωγή.
  3. mariaaaaaaaaaa

mariaaaaaaaaaa New Member

εγω ειχα κανει τεστ παπ ομως πριν την κρυοπηξια και δεν ειχε δειξει τιποτα μονο μυκητες.. μου εδωσε αγωγη δεν περασαν και μου ειπε ο γυναικολογος οτι θα κανω κρυοπηξια στον τραχηλο

Share This Page