1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Γαστρικό μανίκι - ΔΜΣ 37

Discussion in 'Επεμβάσεις Παχυσαρκίας' started by grammen2479, Jun 13, 2018 at 11:21 AM.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. grammen2479

grammen2479 New Member

Καλησπέρα! Θα ήθελα την άποψη σας.. Είμαι 40 χρονών με δείκτη σώματος 37, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα πχ ζάχαρο. Λόγω προβλήματος στην υπόφυση, ο μεταβολισμός μου είναι χάλια και τα τελευταία 11 χρόνια δεν μπορώ να χάσω τα περιττά κιλά. Βρήκα έπειτα από συστάσεις έναν γιατρό βαριατρικης, τον οποίο εμπιστεύτηκα και προχωρήσαμε στην όλη διαδικασία για γαστρικο μανίκι. Πήρα προχθές την έγκριση, αλλά ο αντρας μου και ένας φίλος του που είναι γαστρεντερολογος, μου έχουν πει τα χιλια κακά και άσχημα για το χειρουργείο. Καταρχήν ο γαστρεντερολογος θεωρεί ανήκουστο να γίνει χειρουργείο με τέτοιο δείκτη σώματος και χωρίς πρόβλημα υγείας. Πιστεύει ότι όλα γίνονται για τα λεφτά!
    Και είμαι σε δεύτερες σκέψεις. Έχει κάνει κάποιος το συγκεκριμένο χειρουργείο;

Share This Page