1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

φουσκοματα και πληροτητα στο στομαχι

Discussion in 'Παθήσεις Στομάχου και 12δακτύλου.' started by λευτερης, Nov 28, 2015.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Καλο ΣΒ, εδω και 2 εβδομαδες νιωθω φουσκωματα και πληροτητα στο στομαχι με αερια , εχω ανχος πολυ καθημερινα , και με ιστορικο πατερα ( καρκινου παγκρεατος ) ειμαι φοβισμενος γιατι διαβασα οτι ειναι κληρονομικος , πριν 1.5 χρονο εκανα μαγνητικη ανω κοιλιας και ηταν καλα τα αποτελεσματα , απο τοτε μεχρι σημερα προληπτικα κανω ενα υπερηχο ανω κοιλιας καθε 6 μηνες με τελευταια φορα πριν 1 εβδομαδα που ηταν καλη , οπως πριν 2 μηνες εκανα γαστροσκοπηση και αιματολογικες εξετασης και δεικτες ca-19 και cea πιυ ηταν και αυτα φυσιολογικα , εχω πολυ ανχος καθημερινα , ειμαι 46 ετων και τα κιλα μου μεχρι στιγμης ειναι σταθερα 71 κιλα , χρειαζεται να κανω κατι αλλο ? Σας ευχαριστω ( Να συμπληρωσω οτι δεν καπνιζω , και πινω οχι συχνα καμια μπυρα ΧΩΡΙΣ ΑΛΚΟΟΛ 0% )επισης οτι εξεταστηκα απο γαστρεντερολογο πριν 4 μερες
    Last edited: Nov 28, 2015
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Εχετε κανει σημαντικές εξετάσεις και παρακολουθείστε νομίζω πολύ τακτικά. Δεν εχετε λόγο να ανησυχείτε τόσο πολύ.
  3. Καλη σας μερα Κ .Καθηγητα σας ευχαριστω για την αμεση ενημερωση σας !
  4. Και παλι καλο σας βραδυ , θεωρηται Κ.Καθηγητα οτι ενας υπερηχος ανω κοιλιας , με εξετασεις αιματολογικες ειναι επαρκες καθε 6 μηνες , με οικογενειακο ιστορικο καρκινου παγκρεατος για προληπτικο ελενχο ?
  5. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Πράγματι ειναι πολυ εντάξει η διαδικασία που ακολουθείτε.
  6. Σας ευχαριστω για την συμβουλη σας !

Share This Page