1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

φουσκωμα στο στομαχι μετα το γευμα

Discussion in 'Παθήσεις Στομάχου και 12δακτύλου.' started by λευτερης, Jan 23, 2016.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. Εχω παραρηρησει εδω και 3 μηνες καθημερινα να εχω ενα βαρος στο στομαχι μετα το φαγητο και καποιες ωρες τις μερας. Εχω πολυ εντονο στρες , τρωω πολυ γρηγορα , και συνηθως ξαπλωνω γρηγορα , οι εηετασεις ηταν πολλες αλκα γενικα δεν βρεθηκε κατι παθολογικο οπως μια γαστροσκοπηση πριν 3 μηνες , χωρις να βρεθει το ελικοβακτηριδιο ( σκεφτομαι μηπως το κολησα μετα και αρχισε να μου δημιουργει προβληματα τωρα , εχω καποιες αναγουλες που και που ) μια αξονικη ανω κοιλιας με σκιαγραφικο και γαστρογραφινη με ειλικοειδες τομες 2.5 χιλ πριν 11 μερες. Αιματολογικες πριν 3 εβδομαδες φυσιολογικες , υπερηχους θυρωιδους φυσιολογικους πριν 4 μερες , απλα εχω μια απωλεια 2 κιλων μεσα σε 1 μηνα , ειμαι παρα πολυ στρεσαρισμενος απο διαφορες καταστασεις . Γαστρεντερολογος με εξετασε , κολονοσκοπηση εκανα αλλα οχι ολοκληρωμενη μεχρι την αριστερη κολικη καμπη με ευρηματα 2 πολυ μικρα εκολπωματα χωρις φλεγμονη, ειμαι 47 ετων και ηταν ατελης λογου δυσκολου εντερου. Πρεπει να ξανακανω γαστροσκοπηση για το στομαχι ? Η μπορει να ωφειλεται και στον ανχος ?
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Καλημερα. Σας εχω πει οτι απο οσα μας εχετε παρουσιάσει εδω..ολες οι εξετάσεις σας ειναι καλές. Οτι εχετε κανει μεχρι τωρα, ειναι υπερπλήρες και δεν χρειάζεται να τα επαναλαμβάνετε συνεχως, διοτι δεν προκειται ν αλλάξει κατι τοσο συντομα οσο ψάχνεστε. Οι απεικονιστικές ειδικά μετά απο έτος θα πρπεπει να επαναλαμβανονται και μονον επί ενδειξεων.!!!
  3. Σας ευχαριστω για τον χρονο σας !

Share This Page