1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Φούσκωμα Στο Στομαχι

Discussion in 'Παθήσεις Στομάχου και 12δακτύλου.' started by jeanne, Nov 16, 2009.

Watchers:
This thread is being watched by 5 users.
  1. jeanne

jeanne New Member

Γεία σας. Τον τελευταιο καιρό αισθανομαι ενα φούσκωμα μια πίεση στο στομαχι με αποτέλεσμα να εχω την ανάγκη να παίρνω βαθιες αναπνοες.Τι μπορει να ειναι; Σας ευχαριστω πολύ
  2. maraki090874

maraki090874 New Member

Αχ,γλυκειά μου! Μόνο ο Θεός κι ο γαστρεντερολόγος μπορούν να ξέρουν τι είναι αυτό το φούσκωμα με την πίεση.Αν ημουν στη θέση σου,θα έψαχνα για τον δεύτερο:smile:
  3. Τάκης

Τάκης Guest

Τον τελευταίο καιρό που έχετε το πρόβλημα είχατε μεγάλο άγχος?
  4. jeanne

jeanne New Member

Ναι. ειναι γεγονος
  5. Τάκης

Τάκης Guest

Έχω ακούσει πως όταν έχουμε πολύ άγχος(και μου έχει συμβεί μερικές φορές) τότε νιώθουμε φούσκωμα. Δε ξέρω το λόγο.Μπορεί κάποιος γιατρός να μας το εξηγήσει.
  6. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Να δημιουργούσε το άγχος μόνο φούσκωμα καλά θα ήταν!!! :cool:
  7. Το ανθρώπινο κορμί είναι ένα σύνολο, και η ψυχολογία του καθενός (δηλαδή το νευρικό του σύστημα) είναι μέρος αυτού του συνόλου και όχι κάτι ξεχωριστό.
    Η ψυχολογία επιδρά ακόμα και στην πορεία του καρκίνου, πόσο μάλλον σε απλά ζητήματα. Σίγουρα το άγχος συχνά μεγιστοποιεί τα ενοχλήματα του καθενός και σε ορισμένες περιπτώσεις δημιουργεί και εκ του μηδενός ενοχλήματα ή προβλήματα.
    Τι ακριβώς είναι αυτό θα πρέπει να το αποφασίσει ειδικός
    Να σε δει γαστρεντερολόγος.
  8. Τάκης

Τάκης Guest

Σας ευχαριστούμε κ.Οικονόμου.

Share This Page