1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση ΦΙΜΩΣΗ ΝΗΠΙΟΥ

Discussion in 'Ουρολογικά Θέματα.' started by niki2551thes, Aug 28, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. niki2551thes

niki2551thes New Member

Καλησπερα,
    ειμαι μια νεα μαμα και το αγορακι μου 3 χρονων εχει φιμωση. Το παιδι κατουραει κανονικα και το ανοιγμα στο πουλακι του δεν ειναι πολυ μικρο , αλλα πριν λιγες μερες ενω κατουρουσε κανονικα παραπονιοταν οτι τον πονουσε και στο τελος αρχισε να μελανιαζει. Τοτε τον πηγα στο νοσοκομειο που μου ειπε ο παιδοχειρουργος οτι ειναι αμεσα για επεμβαση και μου εδωσε μια αλοιφη και αντιβιωση. Μιλησα με ιδιωτη γιατρο ο οποιος μου ειπε οτι εχει φιμωση και οτι ο ιδιος κανει εγχειρησεις laser. Η διαρκεια της εγχειρησης ειναι πολυ μικρη, ο χρονος αναρωσης επισης, λιγη αναισθησια και χωρις πονο για το παιδι. Η απορια μου ειναι ομως αν πραγματικα ολα αυτα ισχυουν και αν υπαρχει κατι αρνητικο σε αυτην την μεθοδο. Τα χρηματα ειναι πολλα αλλα αν ειναι το παιδι να μην ταλαιπωρηθει οσο αν εκανε χειρουργειο με νυστερια και ραμματα τοτε αξιζει.
    Ειναι μια μεθοδος που εφαρμοζεται στην Ελλαδα για χρονια ωστε οι γιατροι να εχουν εμπειρια ή θα την αποκτησει πανω στο παιδι μου??? Επισης διαβασα και για μια μεθοδο με ραδιοσυχνοτητες. Γνωριζει καποιος γαι αυτην. Θα το εκτιμουσα πραγματικα επισης αν καποιος γιατρος μου απαντουσε.
  2. teothes

teothes New Member

Καλησπέρα,

καλά είναι να την κάνεις την επέμβαση γιατί όσο μεγαλύτερος την κάνεις την επέμβαση είναι πιο δύσκολα από πολλές απόψεις.
    Σχετικά με το λέιζερ, θα πρότεινα να το ψάξεις περισσότερο γιατί η θερμότητα του λέιζερ προκαλεί προβλήματα αρκετές φορές, παθών, όπως και να πας σε περισσότερο από 2 γιατρούς και να δεις ποιος έχει εμπειρία. Εγώ την πάτησα και τρέχω να διορθώσω τη ζημιά από την επέμβαση που μου έκανε...

Share This Page