1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Φαγουρα Πρωκτος

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by EleniCY, Nov 20, 2015.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. EleniCY

EleniCY New Member

Καλησπέρα σας ! Λέγομαι Ελενη και είμαι 38 χρονών. Εδώ και περίπου 3 βδομαδες εχω κνησμό στον πρωκτό και χθες προσεξα τη δημιουργια μικρων εξογκωματων! Δεν νοιωθω καθολου πονο, μονο φαγουρα..Το βράδυ ο κνησμός γινεται πλεον ανυπόφορος. Τι μπορεί να ειναι ; Σε τι γιατρό πρεπει να απευθυνθώ; :triste:Ευχαριστώ..
  2. EleniCY

EleniCY New Member

Καποια απαντηση;;
  3. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Βασικά σε γαστρεντερολόγο ή χειρουργό.
  4. Nana_24

Nana_24 New Member

Κι εγώ επίσης έχω φαγούρα, όλη την ημέρα, αλλα επιδεινώνεται το βράδυ. Τι μπορεί να είναι? Δεν πονάω καθόλου, μόνο φαγούρα έχω.
  5. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Καλημερα. Η φαγουρα στον πρωκτο ειναι δυσκολο θεμα. Οι πιθανοτητες για υπαρξη καποιαςν νοσου, απαιτουν κλινικη εξεταση, σαφες ιστορικό κλπ.
    Πολλές φορες αιμορροΙδοπάθεια, ραγάδα κλππαιζουν σημαντικο ρόλο...

Share This Page