1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

ΕΥΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΞΟΝΙΚΗ Κ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ

Discussion in 'ΩΡΛ' started by katarasg, Jun 19, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. katarasg

katarasg New Member

Γεία σας.Εδω και αρκετα χρόνια απο τυχαιες εξετασεις που εκανα γνωριζω οτι εχω στραβο ρινικο διαφραγμα.Τον Δεκεμβριο του 14 υστερα απο εξεταση ωρλ λογω εντονων ζαλαδων μου συστηθηκε να κανω αξονικη εγκεφαλου οπου το μ ονο ευρημα ηταν το εξης ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΠΑΧΥΒΛΕΝΝΟΓΟΝΙΚΕΣ ΑΛΛΙΩΣΕΙΣ ΕΙΚΟΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΙΓΜΟΡΕΙΑ ΑΝΤΡΑ ΑΜΦΩ .Ο ωρλ μου συστησε επεμβαση στο διαφραγμα την οποια δεν την εκανα και μου εδωσε betavert οπου και η ζαλαδεσ συνεχιστηκαν.Τον δεκεμβριο του 16 εκανα μια μαγνητικη εγκεφαλου οπου τα ευρηματα ηταν τα εξησ ΣΧΕΔΟΝ ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΩΝ ΓΝΑΘΙΑΙΩΝ ΚΟΛΠΩΝ ΑΜΦΩ.ΥΠΕΡΤΟΦΙΑ ΡΙΝΙΚΩΝ ΚΟΓΧΩΝ ΑΡ.ΟΙ ΛΟΙΠΕΣ ΠΑΡΑΡΙΝΙΕΣ ΚΟΙΛΟΤΗΤΕΣ ΕΜΦΑΝΙΖΟΥΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΠΝΕΥΜΑΤΩΣΗ.Τα ερωτηματα ειναι τα εξης α)αν γινει χειρουργειο διαφραγματος με την κλασσικη μεθοδο θα διανοιχθουν και τα ιγμορεια? β)τον τελευταιο καιρο εχω εντονο καψιμο και πονο στο αριστερο μου ρουθουνι στην κογχη του ματιου και πανω απο το ματι σε τι μπορει να οφειλεται? γ)η μυτη μου ειναι συνεχεια ξηρη δ)μια αξονικη σπλαχνικου κρανιου θα εδειχνε το μεγεθος του προβληματος για ν α παρω την καταλληλη αποφαση?και μετα απο ποσο καιρο απο τον 12/2014 ειναι ασφαλες να κανω αξονικη παλι?Συγγνωμη αν κουρασα,οι απαντησεις σας θα ειναι πολυτιμεσ!!

Share This Page