1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Eυμεγεθής κοραλιοειδής λίθος

Discussion in 'Ουρολογικά Θέματα.' started by helen18, Oct 6, 2012.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. helen18

helen18 New Member

Γειά σας!!!!
    Το πρόβλημά μου είναι ένας μεγάλος κοραλιοειδής λίθος στο αριστερό νεφρό.
    Έχω κάνει αξονική,μαγνητική,δεν έχει επιρρεαστεί η λειτουργία του νεφρού,ούτε κολικούς κάνω.
    Μόνο νιώθω ένα "δάγκωμα" στο σημείο αυτό της μέσης.
    Λόγω του μεγέθους μου είπαν να κάνω διαδερμική λιθοτριψία.
    Αυτό που θέλω, είναι να βρω έναν γιατρό που να ειδικεύεται σ΄αυτό και επείσης θα ήθελα να ξέρω το κόστος της επέμβασης και αν καλύπτει κάτι το ταμείο μου (ΟΓΑ).
    Μακάρι να μου απαντήσετε σύντομα γιατί το έχω καθυστερήσει αρκετά.
    (Είμαι 43 χρονών και μένω σε νησί.)
  2. helen18

helen18 New Member

Να ΄μαι πάλι...
    Όλες αυτές τις μέρες προσπαθώ να βρω,κάποον γιατρό.
    Φυσικά θα προτιμούσα σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο,λόγω οικονομικού,αλλά δεν ξέρω σε ποια νοσοκομεία γίνετε η διαδερμική..
    Σε ιδιώτες γιατρούς που ρώτησα,μου λένε γύρω στις 3000 ε.
    Ακόμα μου είπανε ότι αν πάω σε δημόσιο θα μου κάνουν νεφρεκτομή...:_o: επειδή είναι μεγάλη η πέτρα..
    Είναι δυνατόν να μην υπάρχει ένα νοσοκομείο που να με καλύπτει το ταμείο μου?
    Ρητορική η ερώτηση μάλλον....σε ποια Ελλάδα ζούμε άλλοστε?
    Η Υγεία από ανάγκη έχει γίνει πολυτέλεια... και αν δυσκολεύεσαι να πληρώσεις σε "σφάζουν"...
    Γι΄αυτό κόψε το λαιμό σου να βρεις λέφτα...
    Είτε έτσι είτε αλλιώς το μαχαίρι δεν το γλιτώνεις..:rolleyes:

Εύχομαι να βρεθεί ένας Χριστιανός να με διαφωτίσει....ελπίζω δλδ..
    Σας ευχαριστώ..

Share This Page