1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Εξογκωμα πανω απο την γεννητικη περιοχη

Discussion in 'Κήλες' started by Cristian b., Apr 2, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Cristian b.

Cristian b. New Member

Καλησπερα,
    ηθελα να μοιραστω το προβλημα που μου παρουσιαστηκε τελευταια.
    Το καλοκαιρι του 2016 μια μερα στο μπανιο παρατηρησα οτι πανω απο την γεννητικη περιοχη,συγκεκριμενα πανω και δεξια απο την "βαση" του πεους ειχα ενα εξωγκωμα εσωτερικο σαν σπυρι ( παρεπιπτοντως ξυριζομαι εκει κατω).Δεν το ειχα παρατηρησει και μου εκανε εντυπωση αρχικα οταν το ειχα δει,ηθελα να το αναφερω στους δικους μου αλλα ειχε δημιουργησει στο κεντρο του πολυ λιγο πυον(ηταν κλειστο ακομα βεβαια) σαν να ηταν σπυρακι,μην τα πολυλογω μετα απο 15 μερες περιπου βγηκε το πυον κ εφυγε το εξογκωμα(το οποιο ηταν οχι παραπανω απο 3-4 χιλιοστα) και ηταν ολα μια χαρα. Πριν 15 μερες περιπου αυτην την φορα απο την αριστερη μερια παντα στο "ιδιο υψος" πανω και αριστερα απο την βαση του πεους αλλα παντα κοντα στο πεος, εμφανηστικε ενα αλλο εξογκωμα σαν εκεινο που ειχα,μονο που αυτο δεν φαινεται σαν σπυρι με πυον η κατι τετοιο γτ δεν βλεπω την κορυφη απο το πυον.Εχουν περασει 15 μερες δεν εχει φυγει κ αρχιζω κ ανησυχω γιατι στο ιντερνετ μιλανε για καρκινους κ λιπωματα κ κυστες, κηλες βουβωνικες.Συνηδητοποιησα οτι ειχα αυτο το εξογκωμα κατα την διαρκεια του σεξ γιατι με ενοχλησε (οπως και την πρωτη φορα). Τι θα μπορουσα να κανω και τι θα μπορουσε να ειναι ?
    ευχαριστω εκ των προτερων
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Αυτά πολλές φορές συμβαίνουν λόγω του ξυρίσματος τόσο σε άντρες όσο και σε γυναίκες είτε γιατί γυρνάει κάποια τρίχα κλείνοντας τον πόρο είτε γιατί μαζεύει σμήγμα. Αυτό το εξόγκωμα δεν έχει προφανώς εκδηλωθεί ακόμη με πύον ώστε να σπάσει όπως το προηγούμενο και να αποσυμφωρηθεί αλλά δεν είναι και σίγουρο ότι θα το κάνει γι' αυτό αν παραμείνει έτσι κι ενοχλεί θα πρέπει να το δει χειρουργός.

Share This Page