1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Εξογκωμα και φαγούρα στον πρωκτο

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by Beads, Aug 23, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Beads

Beads New Member

Γεια σας,
    Εδω και 9 μηνες περιπου εχω βγαλει ενα εξογκωματακι στον πρωκτο, σαν μακρια ελια που προεξεχει απο τον σφυκτηρα. Ηταν μικρο και νομιζα οτι ηταν ιδεα μου. Γενικα ειχα μεγαλο προβλημα με την τουαλέτα, ειτε για το ενα ειτε για το αλλο το οποιο ανακαλυψα οτι ευθυνοταν ενα ινομυωμα που ειχα το οποιο και αφαιρεσα και απο τοτε εχει αποκατασταθει κανονικα, ομως το εξογκωμα δεν εφυγε, ουτε η φαγουρα που το συνοδευε, η οποια ηταν εντονοτερη οταν υπηρχαν και τριχες στο σημειο αυτό. Σημερα ανακαλυψα και δευτερο τετοιο εξογκωματακι. Το θεμα ειναι οτι ουτε αιμα εχω πια, οπως ειχα πριν την επεμβαση, ουτε καποιο αλλο πονο ή δυσκολία. Δεν ξερω που να απευθυνθω και αν ο αντιστοιχος γιατρος καλυπτεται απο ασφάλεια. Ο γυναικολογος μου που το ειδε πριν την επεμβαση μου ειπε οτι μαλλον ειναι αιμορροΐδες. Βοηθηστε με παρακαλω.
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Θα πρέπει οπωσδήποτε να το δει χειρουργός...

Share This Page