1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!
Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Κατερίνα25

Κατερίνα25 New Member

Γεια σας!είμαι καινούρια στο φόρουμ κι έγραψα καταλάθος το πρόβλημα μου σε άλλη κατηγορία!τώρα το γράφω στη σωστή!έχω παρακολουθήσει πως το τελευταίο καιρό όταν είμαι στη θάλασσά και βουταω το πρόσωπο μου,ερεθιζομαι κι έχω φαγούρα!αναγκάζομαι να ξεπλενομαι απευθείας!επίσης,αυτο το γεγονός αλλα πιο ήπια το έχω δει οταν κάνω πλένω το πρόσωπο μου με πολύ ζεστό νερό!πως μπορώ να απαλλαγω;; ευχαριστώ πολύ
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Είναι προφανώς κάποια μορφή αλλεργίας που όμως μόνο Αλλεργιολόγος θα μπορέσει να σε βοηθήσει σε αυτό...
  3. Κατερίνα25

Κατερίνα25 New Member

Είχα ακούσει πως το θαλασσινό αλάτι ερεθίζει γενικά δέρματα με ευαισθησία ή ξηρότητα!μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο στην περίπτωση μου;:_s:
  4. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Δεν είναι απόλυτο αυτό, σε άλλους το αλάτι κάνει καλό. Προφανώς σου εμφανίστηκε μια αλλεργία που δεν είχες στο παρελθόν και που δυστυχώς σε ταλαιπωρεί τώρα. Μακάρι να είναι εύκολη η εντόπισή της γι' αυτό σου ανάφερα τον Αλλεργιολόγο...

Share This Page