1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Επιδιδυμιτιδα;

Discussion in 'Ουρολογικά Θέματα.' started by Giorgos1, Nov 23, 2014.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. Giorgos1

Giorgos1 New Member

Καλησπερα, ονομαζομαι γιωργος και ειμαι 17ετων.

Τον τελευταιο μηνα εχω ενα προβλημα, παρατηρησα ενα απογευμα κατα την ουρηση μια διογκωση στον αριστερο ορχι.
    Ητανε πρισμενος γυρω-γυρω απο την μεσα πλευρα πηγα σε ουρολογο μετα απο 3-4 μερες και αφου με εξετασε με ενα μηχανημα σαν αυτο του υπερυχου με διαγνωσε με επιδιδυμιτιδα.
    Με εστειλε για γενικη ουρων και καλλιεργεια σπερματος και μετα αφου τον ξαναεπισκεπτηκα,
    μου εδωσε 3 κουτιαVibramycin
    εγινε καποιο λαθος και καθυστερησα να τα παρω 20 μερες αλλα δεν παρατηρησα καμια διαφορα.
    Σημερα ειμαι στην δεκατη μερα της αντιβιωσεις και εχει ξεπριστει αρκετα αλλα νιωθω (απο την αρχη ενιωθα) μια ενοχληση, διαρκη που οταν με πιανει δεν με αφηνει.
    Ο πονος δεν ειναι οξυς περισσοτερο ενοχλητικος θα ελεγα, στην περιοχη αριστερα και κατω απο τον αφαλο.
    Ο γιατρος μου ειπε πως δεν ειναι κατι σημαντικο και να μην ανυσηχω αλλα δεν μπορω εχω τρελαθει.. μπορειτε να με βοηθησετε;

Share This Page