1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Επεμβαση nissen

Discussion in 'Παθήσεις Οισαφάγου' started by Dimitris rwp, Jan 14, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. Dimitris rwp

Dimitris rwp New Member

Καλησπερα και απο εμενα....πριν απο 6 ημερες εκανα θολοπλαστικη nissen 360 για το λογο οτι ειχα διαφραγματοκυλη και οισοφαγιυιδα 2 βαθμου.
    Θελω να σας πω τα συμπτοματα μου και να μου πειτε τη ειναι φυσιολογικο και μετα απο ποσο καιρο περνανε...
    Το πιο φυσιολογικο ειναι το τραβηγμα τον ραμματων κατα τη διαρκεια περπατηματος ακομα και στον υπνο...
    Κατι που με ζοριζει πολυ ειναι οτι μετα τη ληψη υγρων και κρεμας με πιανει κατι μεταξυ σαν λοξυγγας και ρεψιμο μαζι.(δεν ρεβομαι) και ποναω στο στξθος στο λαιμο και στο διαθραγμα...το ιδιο συμβενει με αυτες τις ενοχλησεις και αν φτερνιστω ή αν παρω πολυ βαθια αναπνοη...
    Ποσο καιρο θα εχω αθτα τα συμπτοματα?
    Σας ευχαριστω
  2. kostas967

kostas967 New Member

Είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα,με τον καιρό τα συμπτώματα θα υποχωρούν,κάπου στους τέσσερις μήνες θα δεις βελτίωση.
  3. Dimitris rwp

Dimitris rwp New Member

Ευχαριστω για την απαντηση κωστα...
    Εχεις κανει τη συγκεκριμενη επεμβαση και μιλας εκ πείρας?
  4. kostas967

kostas967 New Member

Ναι την έκανα και έχει περάσει ένας χρόνος,πρόσφατα έκανα γαστροσκόπηση και η οισφαγίτιδα εξαφανίστηκε,επίσης και ότι άλλο σύμπτωμα είχα,μπράβο σε εσένα και στους γιατρούς σου που επιλέξατε την σωστή κατεύθυνση,δεν θα το μετανιώσεις στιγμή που την έκανες.:_applauso::_applauso:
  5. Dimitris rwp

Dimitris rwp New Member

Ναι ρε κωστα δεν γινοτανε αλλιως....υο θεμα ειναι οτι σημερα εφαγα πολτοποιημενο φαγητο μετα απο 8 μερες και μετα απο κανα 3ωρο εκανα καουρα...θα κανω υπομονη καποιο διαστημα και θα δω πως θα παμε....επειδη θελω να σου κανω καποιες ερωτησεις απαντησε μου σε ενα email. [email protected]
  6. aha1974

aha1974 New Member

παιδια εχω γοπ στειλτε μου στο [email protected] οτι ξερεται για την νισσεν γιατι υποφερω πολυ γραφτε αν θελετε και καποιο τηλεφωνο για πιο ευκολη επικοινωνια ευχαριστω

Share This Page