1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Επανεμφάνιση κύστης

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by Gig, Feb 14, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. Gig

Gig New Member

Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια! Κάνετε πραγματικά εξαιρετική δουλειά! Πριν 5 χρόνια υπεβλήθη σε χειρουργείο κύστης κοκκυγος με την ανοιχτή μέθοδο. Ο γιατρός ουσιαστικά χειρουργησε ένα απόστημα! Ήταν περίοδος πανελληνίων και απλα πήγα σε ένα περιφερειακό νοσοκομειο γιατί ήταν πολύ επείγον. Πριν δυο εβδομάδες αισθάνθηκα πάλι μια ενοχληση η οποία τελικά έγινε ενα μικρο απόστημα. Ο γιατρός που πήγα μου σύστησε υπερηχο μαλακών μορίων ο οποίος έδειξε υπολληματικη κυστη με σχετικα σαφή όρια χωρίς να διαφαίνονται συρριγια. Έχω δύο απορίες: θεωρείται ότι μπορώ να βασιστω στον υπέρηχο? Μήπως πρέπει να κάνω κάτι αλλο για να χαρτογράφησω καλύτερα την περιοχη? Και το χειρουργείο που έχω προγραμματίσει μπορει να γίνει με μέθη? Σας ευχαριστώ

Share This Page