1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ενοχλήσεις στο στήθος

Discussion in 'Διάφορα Θέματα εκτός Κατηγοριών!' started by chrisdi, Jan 27, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. chrisdi

chrisdi New Member

Καλησπέρα. Εδώ και 20 μέρες περίπου είχα ενοχλήσεις στο στήθος περιμετρικά της καρδιάς (αλλά και στο δεξί μέρος) , και τον αριστερό ώμο και χέρι. Κάνω το ποστ σε αυτή την κατηγορία γιατί είμαι νέος και οι εξετάσεις καρδιάς και αίματος ήταν καλές (ΗΚΓ και triplex , χρειάζονται και άλλες πιστεύετε?) . Σκοπεύω να κάνω και γαστρεντερικές εξετάσεις γιατί έχω ευαίσθητο στομάχι γενικά και υπάρχει πιθανότητα ΓΟΠ. Το ερώτημα μ είναι όμως αν γίνεται κάποια από τις ασθένειες καρδιάς-γαστρεντερικού να προκαλούν ενοχλήσεις/πόνους που είναι ψιλαφητοί? Γιατί εκτός των γενικών ενοχλήσεων έχω στο θώρακα συμμετρικούς πόνους (καθώς και στον αριστερό ώμο, αριστερό μπράτσο) οι οποίοι εντοπίζονται κατά την ψιλάφηση (όχι όλες τις ώρες της ημέρας) και αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι ένα μικρό φούσκωμα στο αριστερό μέρος του στηθους (χωρίς εξάνθημα), κάτω από την κλείδα, το οποίο κατά την πίεση προκαλεί ένα μυρμήγκιασμα στη γύρο περιοχή. 2 παθολόγοι και 1 καρδιολόγος που είδα μ είπαν ότι τα ακροαστικά/καρδιακά/αιματολογικά μου είναι άψογα, άρα τι άλλο θα μπορούσα να κοιτάξω?

Share This Page