1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ελικοβακτηριδιο του πυλωρου και μη ανταποκριση στα θεραπευτικα σχηματα

Discussion in 'Παθήσεις Στομάχου και 12δακτύλου.' started by giota persis, Feb 24, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. giota persis

giota persis New Member

Καλημερα Εχω μπει σε περιπετεια με το στομαχι μου απο το 2015 Εχω κανει 7 γαστροσκοπησεις και 4 θεραπειες για το ελικοβακτηριδιο που απο οτι φαινεται με αγαπησε σφοδρα κα δεν θελει να με αποχωριστει
    Δεν θα μπω σε λεπτομερειες με λαθη που εγιναν απο το εργαστηριο για τα αποτελεσματα των βιοψιων 2 φορες μετα το τελος των θεραπειων Εβγαινα αρνητικη ενω το ελικοβακτηριδιο συνεχιζε να ειναι μεσα μου
    Εκανα τα το πρωτο σχημα δυο φορες και το σχημα με τις κυνολονες Ειχα βελτιωση για λιγο και μετα ξανα απο την αρχη Ολα αυτα τα χρονια εχω παρει Nexium και ολα τα συναφη με τις χουφτες και συμφωνα παντα με οδηγιες γιατρου Αποτελεσμα πονους στις αρθρωσεις στους μυς κραμπες και ταχυκαρδιες γιατι επεσε το μαγνησιο και η Β12 τρεμουλο σαν να εχω υπογλυκαιμια κατα διαστηματα χωρις να εχω υπογλυκαιμια καρατσεκαρισμενο.. κοπωση και αλλα ωραια πραγματα που δεν τα ειχα πριν αρχισει η περιπετεια με το στομαχι μου
    Την περσαμενη εβδομαδα εκανα ξανα γαστροσκοπηση κα το αποτελεσμα ειναι οτι εχω ξανα το ελικοβακτηριδιο το οποιο τον Μαιο που μας περασε υπηρχε σε ελαχιστες ποσοτητες και γ αυτο εκανα το σχημα με το Tavanik Ο τελευταιος γιατρος ( πηγα σε δευτερο για να παρω μια δευτερη γνωμη μετα τον πρωτο που ειχα για χρονια) δεν θελει να αναλαβει απο οτι καταλαβα το θεμα μου γιατι με στελενει σε καποιον αλλο χωρις να του μιλησει ο ιδιος και να του δωσει ιστορικο απλα να του πω οτι με στελνει αυτος Οποτε εγω πρεπει να τα ξαναλεω ολα απο την αρχη κλπ κλπ Καθως ειμαι αλεργικη στις τετρακυκλινες και απο οτι καταλαβα δεν απεμεινα και πολλα σχηματα για να κανω αναρωτιεμαι αν θα βγω απο αυτον τον μεγαλο ερωτα με το ελικοβακτηριδιο που δεν το θελω βρε αδελφε Οι βιοψιες ειναι αρνητικες για κακοηθεια και μεταπλασιες Το ερωτημα μου ειναι τι κανεις σε αυτη την περιπτωση κα ι που απευθυνεσαι?
    Θα μου πειτε υπαρχουν χιλιαδες γιατροι εκει εξω Ναι υπαρχουν αλλα εγω ειμαι επιφυλακτικη μετα απο ολη αυτη τηνιστορια που ακομα δεν εχει λυθει αναρωτιεμαι ποιο θα ειναι το επομενο βημα Και τι βηματα υπαρχουν σε τετοιες περιπτωσεις? Ευχαριστω για την ανοχη σας Οποιαδηποτε απαντηση θα μου δωσει καποια φωτα
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Εγώ πάντως το καταπολέμησα την πέμπτη φορά με το πέμπτο σχήμα που ήταν και το πιο...ελαφρύ! Πάρε κι άλλη γνώμη οπωσδήποτε μέχρι να οδηγηθεις στο κατάλληλο σχήμα!
  3. giota persis

giota persis New Member

ευχαριστω..Οταν λετε πιο ελαφρυ ηταν εξω απο τα κλασικα σχηματα που χρησιμοποιουνται?
  4. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Ναι, το πιο άκυρο θα έλεγα...!
  5. giota persis

giota persis New Member

Τωρα θα πρεπει να βρω γιατρο που θα τολμησει να βγει εξω απο την πεπατημενη Ευχαριστω..
    Kathy likes this.

Share This Page