1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Εκροή Υγρού Απο Τον Πρωκτό-Nόσος Crohn

Discussion in 'Παθήσεις Εντέρου-Σκωληκοειδούς' started by mikell, Sep 13, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. mikell

mikell New Member

Γεια σας,εδω και περιπου 4 χρονια ειμαι ''κατοχος'' της νοσου του Crohn..Eγινε η κολονοσκοπηση και διαγνωστηκε μετα απο βιοψια που πηρε ο ιατρος.Τα φαρμακα που μου προτεινε ο γιατρος ηταν τα salofalk,οπως και αυτα εξακολουθω να περνω.Η κατασταση ειναι υπο ελενγχο χαρη στα φαρμακα που περνω...Το προβλημα που εχω,ειναι οτι μετα απο καμμια ωρα απο το μπανιο μου,το εσωρουχο μου λερωνεται με ενα δυσοσμο υγρο(δεν θα ελεγα σαν κοπρανα,αλλα σαν ιδρωτας).Το αναφερα στον γιατρο μου και μου προτεινε κολονοσκοπηση για αλλη μια φορα,και επι την ευκαιρια θα βλεπαμε και την εξελιξη της νοσου.Δεν βρηκε τιποτα απο συριγγια η αποστηματα απο οτι μου ειπε.....και μαλιστα ολες οι εξετασεις αιματος που μου εχει βαλει να κανω(ολες τις φορες)ειναι αψογες.Επισης να πω οτι ταλαιπωρουμε συχνα απο αιμοροιδες(ουτε καν πρωτου βαθμου θα ελεγα) που πιστευω αυτο δημιουργει αυτην εκροη.Αυτο μου εχει δημιουργησει πολλα προβληματα...................Συγνωμη για το μεγαλο post και ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας στο προβλημα μου:smile:
    Last edited by a moderator: Sep 13, 2011

Share This Page