1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Εκανα επεμβαση miligan morgan.

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by carlos1974, Nov 20, 2014.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. carlos1974

carlos1974 New Member

Καλημερα σας,
    Πριν 8 μερες εκανα σε δημοσιο νοσοκομειο επεμβαση κατα miligan morgan διοτι ειχα 4ου βαθμου αιμοροιδες και πονουσα πολυ. Μετα την επεμβαση πονουσα υπερβολικα και εμεινα 4 μερες στο νοσοκομειο με ορους και παυσιπονα, την μερα που πηρα εξιτηριο πηγα για πρωτη φορα τουαλετα και πηγα να λιποθυμησω απο τον πονο. Για να μην πολυλογω, 8 μερες μετα φοραω πανες γιατι εχω μια μικρη αιμοραγια που δεν λεει να σταματησει, δεν λεω οτι χανω κανα λιτρο αιμα, αλλα εχω μια σκουροχρωμη βλεννα με αιμα, σταγονες που βγαινουν καθε λιγο και μενουν πανω στην πανα, αλλαζω πανες 6 φορες την ημερα. Επιπλεον, ποναω ακομα αρκετα ακομα και οταν βηχω και παιρνω depon maximum 3 καθε μερα και βαζω κρεμα cicatridina 3 φορες επισης ημερησιως. Ακομα δεν εχω παει δουλεια και ουτε καν εχω βγει απο το σπιτι. Θα ηθελα, παρακαλω, να σας ρωτησω....αυτη η εικονα που σας περιεγραψα ειναι φυσιολογικη μετα απο 8 μερες? Ειναι μια φυσιολογικη μεταγχειρητικη πορεια μετα απο χειρουργειο με τη μεθοδο miligan morgan?
    Ευχαριστω πολυ, εκ των προτερων, για την απαντηση σας!!!
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Λυπάμαι που δεν ειδα την αναρτηση ενωρίτερα.
    Ελπίζω να ειστε καλύτερα τωρα!

Share This Page