1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση ΕΙΝΑΙ ΛΙΠΩΜΑΤΑ;;;;

Discussion in 'Παθήσεις δέρματος και υποδορίου' started by seraios, Mar 14, 2009.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. seraios

seraios New Member

πριν τρια χρονια ειχα βγαλει ενα λιπωμα στα αριστερα στο τελειωμα του θωρακα και αρχη του στομαχιου, το οποιο το αφαιρεσα και απο οτι μου ειπε ο χειρουργος απο τα αποτελεσματα της βιοψιας ηταν καλοηθης. αυτη τη στιγμη στην περιοχη του στομαχου απο την αριστερη πλευρα εχω εντοπισει αλλα τεσσερα. το μεγαλυτερο ειναι χαμηλα στο στομαχι και εχει μεγεθος οσο ενα φουντουκι το οποιο το παρακολουθω εδω και δυο χρονια και συνεχεια αυξανεται και τα αλλα τα τρια εχουν το μεγεθος στραγαλιου. ειναι επικινδυνα::: τι μου προτεινετε να κανω:::::::
  2. seraios

seraios New Member

3. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Βάσει της κλινικής εικόνας και του ιστορικού πρέπει να είναι λιπωματα.
    Ομως παρ'ολα αυτά η αύξηση εγέθους είναι κατι που χρήζει προσοχής και για τον λόγο αυτό, το σωστό είναι να έχει μία άμεση άποψη χειρουργός!

Share This Page