1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Ειναι Κυστη Κοκυγος;;;σας Παρακαλω Απαντηστε!!

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by billly, Jan 9, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. billly

billly New Member

εδω και 8 μηνες νιωθω πονο στην ουριτσα μονο οταν καθομαι...δεν εχω κανενα συμαδι ουτε φουσκαλα !ειναι κυστη κοκυγος;αν ναι πρεπει να κανω επεμβαση;;υπαρχει μετεγχειριτος πονος;;;;:confused::confused:σας παρακαλω απαντηστε!!!!επησης ειμαι 16 χρονων και αν ειναι κυστη κοκυγος ειναι φανερη η φουσκαλα ,δηλαδη με το ψιλαφησμα θα το καταλαβω σιγουρα;;;;;;;ευχαριστω πολυ!!
    Last edited by a moderator: Jan 9, 2011
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Δεν ειναι σιγουρο οτι εχετε κυστη κοκκυγος.!
    Μπορεί να ειναι απλή κοκκυγοδυνία. Δηλαδή απλός πόνος ερεθισμού του κόκκυγα (ουριτσα), και δεν ειναι πρόβλημα. Αν συνεχίσει να σας δει χειρουργός.
  3. billly

billly New Member

ειναι φισιολογικο ομως να ειναι σκληρη η ουριτσα;;;δηλαδη οταν ψηλαφιζω την περιοχη νομιζω οτι ισως εχω κατι σαν γρομπαλακι....παρολαυτα με τα ματια δεν φεναιται τιποτα!σημερα θα παω στον ορθοπεδικο,μηπως ξερετε την διαδικασια εξετασης που θα μου κανει ο γιατρος;;;;σας παρακαλω απαντηστε γρηγορα:frown::frown:
  4. sambalisG

Την πρωτη φορά δεν ειπατε κατι για γρομπαλάκι!
    Πάντως μπορει να ειναι και κυστη είτε και κοκκυγας που προεξεχει!
    Θα σας βοηθησει ο ορθοπεδικός!
  5. billly

billly New Member

χιλια συγγνωμη για την αναστατωση γιατρε μου αλλα,μολις πριν λιγα λεπτα ανακαλυψα τριχα στην περιοχη σε σημειο που δεν υπαρχουν αλλεσ!!!!!!ειναι κοκκυγας τελικα???
  6. sambalisG

Θα ελεγα να περιμεναμε να σας δει καποιος ιατρος.
  7. billly

billly New Member

μολις πηγα σε ορθοπεδικο και μου ειπε οτι δεν ειναι κυστη κοκκυγος(χωρις να με εξετασει καν!)ειναι φισιολογικο αυτο;;;ειναι διδακτορ πανεπιστημιου παρολαυτα.εσεις τι πιστευεται???μου ειπε να κανω ακτινογραφια και ισως να εχω παραμορφοση στον κοκκυγα!
  8. billly

billly New Member

παολαυατα επειμενω οτι υπαρχει χοντρη και κοντη τριχα σε περιοχη που δεν υπαρχουν αλλεσ και φοβαμαι μηπως ειναι κυστη κοκκυγος.υπαρχει περιπτωση να εκανε λαθος?σας το λεω αυτο επειδη δεν μου εξετασε την περιοχη καν !μετα του επεμεινα μηπως ειναι κυστη και ειπε για να δω και ειπε πως δεν ειναι!

Share This Page