1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

ειναι φυσιολογικο;

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by stasa, Jul 4, 2016.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. stasa

stasa New Member

Χαιρετε. Πριν λιγες μέρες υποβλήθηκα σε αιμορροιδεκτομη από γνωστο και εμπειρο χειρουργο της πολης μου.Η εγχειρηση, επειδη δεν γνωριζω αναλυτικα τις μεθοδους που υπαρχουν, ήταν η κλασικη, καθως την εκανα στο νοσοκομειο οπου δεν εφαρμοζονται λειζερ κλπ. Η εγχειρηση πηγε, απ οτι ειπε ο χειρουργος πολυ καλα. Οντας ακομη στο νοσοκομειο για 2 μερες, περιμενοντας την πρωτη κενωση, ο γιατρος, ελεγχοντάς με, είπε πως υπαρχουν δυο οζοι, που θα υποχωρησουν. Πηγαινοντας σπιτι μου, μετα την πρωτη ουσιαστικη κενωση, καθ οτι στο νοσοκομειο ηταν μηδαμινη-τοση για να βγω απ εκει-, βλεπω πως η περιοχη ειναι εντονα πρησμενη. Φανταζομαι αυτοι οι 2 οζοι. Θελω να σας ρωτησω,
    ειναι φυσιολογικοι αυτοι οι οζοι;
    Το πρηξιμο τους μετα την πρωτη κενωση;
    Θα φυγουν;

Ανησυχω μηπως δεν πετυχε ή μηπως εγινε χειροτερα απο πριν.
    Θα ηθελα να επισημανω επισης πως εχω λιγο αιμα, 4η μερα μετα την εγχειρηση στην περιοχη .Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Share This Page