1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Εγχείρηση Ή Οχι??

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by ευγενία μάστορα, Jan 26, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για το forum.Είχα μια κύστη την οποία μου την άνοιξαν και μου έβγαλαν το υγρό.Τώρα μετα απο δύομιση μήνες νιώθω κάτι να με ενοχλή πηγα στο γιατρό και είπε ότι είναι ενα μικρό συρίγγιο και έβγαζαι λίγο υγρό άλλα ειναι μικρό για εγχείρηση και να μην δίνω σημασία οτι μπορει να περάσει.Επίσης μου έδωσαι το ceclor.Εγώ όμως φοβάμαι μην μεγαλώσει πάλι.Μήπως να το κοιτάξω και αλλού?εσείς τι λέτε?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Αν εννοείτε κύστη κόκκυγος αλλά και οποιαδήποτε κύστη στο σώμα υποδερμική αν υποστεί φλεγμονή και παροχετευθεί δεν σημαίνει πως .."έφυγε"!
    Σημαίνει πως "αδειασε" αλλά τα τοιχώματα της παραμένουν, και για να λυθεί και θεραπευθεί πλήρως θα πρέπει να αφαιρεθεί!

Share This Page