1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

εγχείρηση κ άργησα?

Discussion in 'Παθησεις Θυρεοειδούς και άλλων αδένων.' started by anastasia83, Oct 12, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. anastasia83

anastasia83 New Member

Ξεκίνησα με δύο οζους πριν 14χρόνια.μια φορα έκανα υπερθυρεροειδισμο κ μια υποθυροειδισμο.έκτοτε κανένα πρόβλημα.εγκυμοσύνες, παιδιά κτλ.απο 2,3cm σήμερα έφτασα να εχω πολυοζοδη βρογχοκηλη με τους δυο να εχουν φτασει 3cm και 6cm χωρις προβλήματα .βιοψιες σπινθηρογραφηματα κ εξετάσεις φυσιολογικές.εκτος το tsh που είναι κολλημένο 3 χρονια στο 0.11.
    Ο πρωτος μου γιατρός συνεστησε χειρουργείο απο την αρχή οταν ηταν ακόμη babies τα οζιδια μου.οι αλλοι δυο που ζητησα γνώμη επισης την ιδια άποψη είχαν.η γιατρός που με παρακολουθει τα τελευταία 4 χρόνια προτείνει να περιμένω να γίνει τοξικος.
    Δεν εχω θέμα κ δεν κατηγορώ κανεναν μου γιατρό.ειναι ολοι επιλογες μου κ ειναι άψογοι.
    Το θέμα είναι ότι μέσα σε ενα χρόνο μεγαλωσε αρκετά και παρολο που είναι καλοηθες συμφωνα με τις εξετάσεις ,εχω αρχίσει να φοβάμαι ότι πρέπει να επισκεφτω άμεσα χειρουργό κ οχι τον γιατρό μου πρώτα.
    Επίσης φοβάμαι το μετά.νομιζω ότι θα ειμαι αλλος άνθρωπος μετα το χειρουργείο.ότι εχω ακούσει απο γνωστούς, είναι ιστορίες τρομου με ορμόνες κ επιπλοκές.
    Κανένας επισης δεν μου προτείνει δημόσιο νοσοκομείο χωρίς ομως να έχουν κ κάποια πρόταση για ιδιωτικό.
    Συγγνώμη για τα ορθογραφικά κ ευχαριστώ που με ακούσατε.
    Θα ήθελα πολυ να ακούσω εμπειρίες απο παρόμοιες καταστάσεις με τη δικη μου.

Share This Page