1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Εγχειριστηκα Την Δευτερα

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by mariosms, Jul 1, 2009.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. mariosms

mariosms New Member

Καλησπερα,
    Τη δευτερα 29/6 εγχειριστηκα για κυστη κοκκιγος.τοπικη αναισθησια,laser.Η κυστη ειχε δημιουργησει συριγγια και το μεγεθος του μερους που αφαιρεθηκε ηταν περιπου ενος μικρου καρυδιου.Την ιδια μερα επεστρεψα σπιτι και το απογευμα πηγα για ψωνια στο σμ.την επομένη πινω καφε σε καρεκλα με μικρες ενοχλησεις.Ειναι φυσιολογικό?

ευχαριστώ
  2. Wroth

Wroth New Member

Νομίζω είναι αφού μόλις σήμερα έκανα την ενχείριση και τώρα κάθομαι στο PC μου άνετα και σου γράφω ενώ σκέφτομαι τι θα φάω και την τετάρτη μετά την πρώτη αλλαγή μόλις ακούσω ότι όλα είναι οκ θα κανονίσω για καφεδάκι με την παρέα:okkiale:.

Μάλιστα δεν νιώθω κανένα πόνο παρά μικρές ενοχλήσεις σε κινήσεις με ελάχιστο πόνο.

Κάλη επούλωση και περαστικά μας!
  3. Ζέτα

Ζέτα New Member

Δηλάδη να μην φοβάμαι? Είχε κάνει φλεγμονη, έσπασε ή εκανες γρήγορα αφαίρεση?
    Δεν ξέρω ποιο είναι το χειρότερο, οι προπληρωμένες μου διακοπές, η δουλειά που δεν μπορώ να λείψω τόσες μέρες, ο πόνος...
    Κάτι ακόμα, επειδή έχει αρχίσει να με αγχώνει το θέμα των γιατρών, την έκανες σε δημόσιο ή ιδιωτικό νοσοκομείο και δεν ξέρω αν επιτρέπετε να πεις ακριβώς...
    Ευχαριστώ
  4. Wroth

Wroth New Member

Σου έστειλα ένα p.m. με αρκετές πληροφορίες αλλά απλά να πω εδώ ότι στη δουλεία σου λογικά(και κυριως αν μιλάμε για μικρή κύστη) θα μπορεις να πας μετά την πρώτη αλλαγή αν έχεις πρόβλημα παρόμοιο με το δικό μας που δεν μας άνοιξαν την διόρυγα του σουεζ...
    τις διακοπές σου δεν θα τις χάσεις γιατί μετά τις αλλαγές που θα κάνει ο γιατρός(τις πρώτες κάνει ο ίδιος,μετά όταν σου πει κάνεις εσύ,σα να είχες χτυπήσει λίγο θα είναι η πληγή τότε) θα παίζεις και μπάλα άμα θες!
    Όσο για πόνο τα σχόλεια πιο πάνω νομίζω αρκούν:risatonaD:!
    Την ενχείρηση έκανα σε ιδιωτική κλινική και συγκεκριμένα τον 'Αγιο Λουκά που είναι στη θεσσαλονίκη,μια εξαιρετική κλινική.
    Για Αθήνα(μιας και είχα ψάξει λίγο) μπορείς να ρωτήσεις σε Ιατρικό Αθηνών,Ερίκος Ντινάν,Λευκός Σταυρός κλπ. ή ακόμη καλύτερα σε ένα χειρούργο του forum όπως τον κ.Σάμπαλη.
  5. mariosms

mariosms New Member

Βασικα εγω εκατσα εκτος δουλειάς για 2 εβδομαδες.φυσικα η δουλεια ειναι πολλες ωρες στο αμαξι και συνεχεια μπαινε βγαινε.κυστη περιπου στο μεγεθος ενος μικρου καρυδιου.Προληπτικα για μια βδομαδα ημουν σχεδον κρεβατωμενος,οχι απο πονο αλλα προληπτικα.και φυσικα σε καθηλωνει,γιατι ακομη δεν μπορω να κανω μπανιο σε θαλασσα.απο πονο τπτ σχεδον,μονο ενοχλησεις.καθενας αντιδραει διαφορετικά παντως

Share This Page